חודשיים אחרי התפטרות מנכ"ל משרד רה"מ, ראש הסגל עדיין ממלא את שני התפקידים

מאז פרישתו של אלי גרונר מחליף אותו יואב הורוביץ, שהפך לדמות הבכירה ביותר בסביבת נתניהו. בסביבת רה"מ מעריכים שלא ימנה מנכ"ל עד להכרעה בעניין מועד הבחירות

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורוביץ לצד נתניהו, בחודש שעבר
נעה לנדאו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נוטה לדחות את איוש משרת מנכ"ל משרד ראש הממשלה עד להכרעה על מועד הבחירות - כך מעריכים מקורות הבקיאים בהליך המינוי. זה חודשיים ממלא את התפקיד ראש הסגל, יואב הורוביץ, במקביל לעבודתו בלשכה. בכך הפך הורוביץ לדמות הבכירה ביותר בכוורת של נתניהו והוא מרכז בידיו סמכויות רבות.

במשרד אומרים כי בימים אלה מתקיים משא ומתן לגיוס עוזר להורוביץ, אשר חיון, לשעבר עובד בלשכת השר יואב גלנט, שיוגדר "מנהל לשכה" תחת ראש הסגל. אם יושלם המינוי, תהיה זו עוד ראיה לכך שאין בכוונתו של נתניהו למנות בקרוב מנכ"ל למשרד, והוא מסתפק בגיוס סיוע להורוביץ.

במאי הודיע מנכ"ל המשרד הקודם אלי גרונר על סיום תפקידו לאחר שמילא אותו במשך שלוש שנים. לאחר מכן דיווח "הארץ" כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, ניסתה לתקוף את גרונר, שנאלץ להדוף אותה מעליו בכוח, עד שאדם אחר הפריד ביניהם. הרקע לעימות היה מחלוקת על מימון הוצאות ביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה. לטענת מקורות במשרד, היחסים בין גרונר לבין שרה נתניהו היו עכורים במשך תקופה ארוכה והיא אף ביקשה מבעלה כמה פעמים לפטר אותו. גרונר הכחיש את הדברים, ומשפחת נתניהו מסרה כי מדובר ב"שקרים ואגדות".

ביוני הודיע נתניהו על מינויו של הורוביץ לממלא מקום מנכ"ל המשרד, בנוסף לתפקידו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה. בנוסף עומד הורוביץ לעתים קרובות בראש צוותים וועדות לפתרון בעיות ציבוריות, האחרונה שבהן עוסקת במחאת הדרוזים נגד חוק הלאום. במשרד ראש הממשלה אומרים כי "השילוב בין התפקידים מאפשר לקדם בקלות יוזמות, ויש תחת הורוביץ מטה מסודר שמתפקד היטב ועוזר לו". מנגד נטען כי בידי ראש הסגל מרוכזות סמכויות רבות מדי וכי הנטל עליו כבד מדי. "אדם אחד, מוכשר ככל שיהיה, לא יכול לאייש שני תפקידים כל כך בכירים", אמר ל"הארץ" אדם המכיר את הנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ