נתניהו גינה את קורבין בטוויטר; הוא השיב: "מה שראוי לגינוי הוא הריגת מפגינים בעזה"

ראש הממשלה התייחס לפרסום התמונה מ-2014, המתעדת את קורבין בטקס הנחת זר על קברם של מבצעי טבח מינכן, וקרא לגינוי "מכל חלקי הקשת הפוליטית". קורבין הודה אתמול כי נכח בטקס, אך "לא חושב שהיה מעורב בו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קורבין, ביוני

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, תקפו זה את זה בטוויטר בעקבות פרסום תמונה מ-2014 המתעדת את קורבין בטקס הנחת זר על קברם של מבצעי טבח מינכן. קורבין הודה אתמול כי אכן נכח בטקס, אך הדגיש כי הוא "לא חושב שהיה מעורב בו".

"הנחת הזר על ידי ג'רמי קורבין, על קברם של מבצעי הטבח במינכן, וההשוואה שערך בין ישראל לנאצים, ראויות לגינוי מימין ומשמאל ומכל חלקי הקשת הפוליטית", צייץ נתניהו באנגלית ובעברית.

הציוץ של נתניהו
ציוצי התגובה של קורבין

קורבין השיב בטוויטר: "טענותיו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, לגבי הפעולות וההתבטאויות שלי, שקריות. מה שראוי לגינוי חד-משמעי הוא הריגתם של יותר מ-160 מפגינים פלסטינים בעזה על ידי כוחות ישראליים במארס, ובהם עשרות ילדים". הוא כתב בציוץ תגובה נוסף: "חוק הלאום בחסות ממשלת נתניהו מפלה את המיעוט הפלסטיני בישראל. אני עומד עם עשרות אלפי הערבים והיהודים בישראל שמחו למען שוויון זכויות בסוף השבוע בתל אביב".

ביום שבת פרסם הדיילי מייל את התמונה, המתעדת את קורבין בקברם של אנשי ארגון ספטמבר השחור, שעינו ורצחו את הספורטאים הישראלים במינכן ב-1972. התמונה צולמה במהלך ביקור של קורבין בתוניס, שנה לפני שמונה לעמוד בראש מפלגת הלייבור.

"נוכח אבל לא מעורב". קריקטורה של הטלגרף הבריטי על קורבין

מהמפלגה נמסר כי קורבין הבהיר שהוא חלק כבוד להרוגי התקיפה הישראלית בתוניס נגד אנשי אש"ף. עם זאת, האנדרטאות של ההרוגים בתקיפה מרוחקים מהאנדרטאות של אנשי ספטמבר השחור.

קורבין ומפלגתו מתמודדים עם טענות לאנטישמיות, שהתעצמו לאחר שהמפלגה סירבה לקבל על עצמה את ההגדרה של הברית הבינלאומית לזכר השואה (IHRA) שכבר אומץ על ידי ארגונים, מפלגות וגופים ממשלתיים רבים בבריטניה ובעולם. במקום זאת, המועצה הלאומית של הלייבור, הנשלטת על ידי קורבין ואנשיו, אימצה גרסה משלה להגדרת ה-IHRA. בין השאר, ההגדרה של הלייבור השמיטה "דוגמאות" לאנטישמיות שהופיעו בהגדרה המקורית, בהן מניעת זכות ההגדרה הלאומית של היהודים באמצעות כינוי מדינת ישראל "מפעל גזעני" והשוואת מדיניותה של ישראל לזו של גרמניה הנאצית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ