סופר אמריקאי-איראני: שב"כ עיכב אותי בכניסה לישראל ואיים להרחיק אותי מילדיי

בסדרת ציוצים, כתב רזא אסלאן כי הופרד ממשפחתו במעבר הגבול מירדן ונחקר במשך שעות בידי נציגת שב"כ. לדבריו, הוא התבקש לכתוב את שמותיהם של עיתונאים פלסטינים שהכיר ואת שמות הארגונים הפלסטיניים שבהם הוא תומך

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

הסופר האמריקאי-איראני, רזא אסלאן, טוען שעוכב בכניסה לישראל בידי נציגת שב"כ ונחקר במשך שעות. בסדרת ציוצים בטוויטר, כתב היום (שלישי) אסלאן, סופר, עיתונאי וחוקר דתות ממוצא איראני, כי הופרד ממשפחתו בגבול בין ישראל לירדן לפני כשבועיים.

"לפני כשבועיים חציתי את הגבול מירדן לישראל", כתב אסלאן. "הופרדתי ממשפחתי ועוכבתי על ידי חוקרת של השב"כ, שאמרה לי, 'אנחנו יכולים לגרום לכך שלא תראה את ילדיך הרבה זמן'".

לדבריו, הוא התבקש לכתוב את שמותיהם של עיתונאים פלסטינים שהכיר, ואת שמות הארגונים הפלסטיניים שבהם הוא תומך. "מדובר היה בביקור הרביעי שלי בישראל, ובכל פעם נראה שהמצב רק מידרדר", כתב אסלאן.

אסלאן הגיש בעבר תוכנית ברשת CNN ופוטר בעקבות ציוצים נגד טראמפ. גם את הסיפור הנוכחי הוא צייץ בטוויטר, לאות תמיכה בעיתונאי היהודי-אמריקאי פיטר ביינרט, אשר עוכב בתחילת השבוע בנתב"ג למשך שעה ונשאל על עמדותיו הפוליטיות ועל קשריו עם ארגוני שמאל בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לעיכובו של ביינרט ואמר כי מדובר ב"טעות מינהלית". לדברי נתניהו, כך נמסר לו משירותי הביטחון כשביקש לברר מדוע עוכב העיתונאי. "ישראל היא חברה פתוחה שמקבלת בברכה את כולם - מבקרים ותומכים כאחד. ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבה אנשים מבטאים את דעותיהם באופן חופשי", אמר. המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, מסרה כי לשכתה תבדוק את סוגיית תשאול פעילי השמאל בכניסה לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ