מפקד הקריה חשוד שביצע במשך שנים עבירות רבות בתחום טוהר המידות

אל"מ יגאל בן עמי חשוד בניצול קשריו עם קבלנים ואנשי עסקים ששימשו ספקים לצה"ל עבור הנחות בעסקאות נדל"ן שבהן היה מעורב, ובהפעלת חיילים למשימות פרטיות. הוא מכחיש את המיוחס לו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בסיס הקריה, ב-2014
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפקד בסיס הקריה אלוף משנה יגאל בן עמי חשוד שביצע במשך שנים עבירות שחיתות וטוהר מידות, ויפרוש מצה"ל בשבועיים הקרובים. החקירה נגדו החלה בשבועות האחרונים, ונוגעת במספר פרשיות שנחקרות במקביל במשטרה, ברשויות המסים ובמשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח).

בן עמי חשוד שניצל את מעמדו וקשריו עם קבלנים ואנשי עסקים שחלקם שימשו ספקים עבור צה"ל, וזכה בתמורה להנחות משמעותיות בעסקאות נדל"ן שבהן היה מעורב וכן ברכישת מוצרים יקרי ערך. חוקרי רשות המסים אף בודקים עסקאות נדל"ן שבן עמי היה מעורב בהן ונעשו באופן לא חוקי תוך ניצול מעמדו בצבא. בתמורה להטבות בן עמי חשוד שדאג לשבץ את בני המשפחה של מי שסייעו לו לשירות בתפקידים מועדפים בקריה. 

בן עמיצילום: דובר צה"ל

עוד חשוד בן עמי כי נהג להורות לחיילים לבצע עבורו משימות פרטיות שאינן קשורות לתפקידם בצה"ל וכן לנהוג עבורו, בין השאר לצורך קניות לביתו הפרטי. מהחשדות נגדו עולה עוד כי בן עמי, שבמסגרת תפקידו היה אחראי על כלי הרכב בבסיס, נהג לקחת בסופי השבוע כלי רכב יוקרתיים וג'יפים שהיו מיועדים לאלופים בצה"ל, בניגוד לפקודות. בן עמי חשוד כי העביר את המכוניות גם לשימוש בני משפחתו ונעזר בהן לגרירת אופנוע ים שבבעלותו.

לפי גורמים המעורים בפרטי החקירה, בן עמי נקט דפוס פעולה שיטתי במסגרתו ביצע את העבירות לאורך שנים במודע. הוא נחקר בגין החשדות הללו בימים האחרונים, ולאחר פרישתו החקירה צפויה להימשך על ידי חוקרי המשטרה, רשויות המסים והמשטרה הצבאית החוקרת.

הסנגור הצבאי הראשי אל"ם רן כהן ואל"ם (מיל') אבי עמירם המייצגים את הקצין מסרו: "אל"ם יגאל בן עמי הוא קצין עתיר זכויות ומפקד ותיק ומוערך שמשרת בצה"ל ללא דופי למעלה מ-30 שנה ביחידות שדה ובחזית העשייה. הקצין נדהם מהחשדות נגדו והוא מכחיש אותם נחרצות. הקצין משתף פעולה באופן מלא בחקירה, משיב לכל השאלות ומציג בפירוט את תשובותיו וכן ראיות מצידו שסותרות את החשדות. אנו משוכנעים שהחשדות יתבדו וקוראים להשלמה מהירה של החקירה. הקצין ביקש לצאת לחופשה על מנת לאפשר את סיום החקירה במהירות בלא כל הפרעה. מפקדיו נעתרו לבקשה והוא מודה להם על כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ