צה"ל השעה את חייל המילואים שתועד מכה פעיל שמאל בסוף השבוע

החייל, אלון שגב, אמר לאחר השעייתו כי תפס את מצלמתו של הפעיל לאחר שזה פגע לו בעין. מדובר צה"ל נמסר: "הלוחם פעל בצורה שאינה הולמת, הן באופן שבו התבטא והן בהרמת ידו על האזרח"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר

צה"ל השעה את חייל המילואים אלון שגב מתפקידו, לאחר שתועד מכה פעיל מארגון השמאל "תעאיוש" בדרום הר חברון בסוף השבוע. בשבת האחרונה, תועד החייל מתקרב לפעיל שצילם אותו סמוך להתנחלות פני חבר, ומכה אותו. החייל תועד שואל את הפעילים: "יש את מצעד אנרכיסטים נגד גדרות, יש את מצעד הכונפות, יש את מצעד הבוגדים - מי אתם?". התקרית התרחשה כאשר פעילי השמאל ליוו פלסטינים לחריש במטע סמוך להתנחלות. הוא תועד בשתי מצלמות: של הפעיל שהוכה ושל פעילה נוספת. 

לאחר השעייתו פרסם שגב, סמל ראשון במילואים, סרטון במדים. "עד שלשום בבוקר הייתי חייל מילואים גאה שבא לשמור על הארץ היפה שלנו. ביום שבת בבוקר נשלחנו, שלושה חייל מילואים, לטפל באירוע גדרות של שמאל קיצוני נגד גדרות, לא יודע איך קוראים להם. צולמתי שם כביכול מכה את אחד מפעילי השמאל שהיה עם מצלמה. לא עברה שעה והדבר הזה פורסם. המג"ד החדש שלנו בגדוד ראה את הסרטון, קרא לי ואמר שאין בכלל מה להתווכח ואין מה להסביר, פשוט תקפתי אותו בצורה לא מכובדת מה שנקרא. לצערי, כל ההסברים שלי לא עזרו, שכל מה שעשיתי זה לתפוס לו את המצלמה".

שגב הוסיף: ״דובר צה"ל פרסם שהחייל 'שגה והפעיל כוח' - ולא תואר שם בכלל מה שאמרתי בתחקיר, שאיש השמאל הכניס לי את המצלמה לתוך העין ופגע לי בעין. לצערי הדבר הזה לא הוזכר. אחרי תחקיר נוסף שהיה אתמול נקראתי על ידי המ"פ שלי, שאמר לי שקיבל פקודה מהמג"ד החדש של הגדוד לשלוח אותי הביתה. צר לי וכואב לי שאחרי 25 שנות מילואים אני נאלץ לצאת מפה בצורה כזאת".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל מוקיר את פעילות הלוחמים בשירות המילואים ואת אלה הבוחרים להתנדב לשירות. מתחקור האירוע עלה כי הלוחם פעל בצורה שאינה הולמת, הן באופן בו התבטא והן בהרמת ידו על האזרח. לאחר קיום התחקיר הוחלט להשעותו מפעילות מבצעית. מסקנות התחקיר חודדו לחיילים בגזרה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ