ועדת המעקב והרשות החליטו: נציין את יום המאבק באפרטהייד במועד אישור חוק הלאום

ההחלטה התקבלה במועצה המרכזית של אש"ף ברמאללה. לפי יו"ר ועדת המעקב, עבאס הסכים לסייע לו ולח"כ טיבי לפעול נגד החוק ברחבי העולם בסיוען של שגרירויות הרשות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר הרשות בכינוס הוועדה המרכזית של אש"ף, ביום רביעי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המועצה המרכזית של אש"ף, בשיתוף ועדת המעקב של הציבור הערבי בישראל, החליטה לציין כל שנה בתאריך 19 ביולי, שבו אושר חוק הלאום בכנסת, את "יום המאבק באפרטהייד הישראלי". ההחלטה אושרה בכנס של המועצה המרכזית של אש"ף שהתקיים ביום רביעי ברמאללה.

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) העלה את ההצעה. "חוק הלאום יוצר מדרג של אזרחים לפי שיוך אתני", אמר טיבי. "יהודים בעלי הזכויות עם עליונות יהודית, וערבים ללא שוויון אזרחים סוג ב'".

טיבי ויו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה, הציגו בכנס את השלכות חוק הלאום כלפי הציבור הערבי בישראל ועל הסכסוך הישראלי-פלסטיני. לדבריהם, החוק ומי שעומד מאחוריו, ראש הממשלה נתניהו, ימנעו את מימוש חזון שתי המדינות. הם נימקו את ההצעה לציין את יום אישור החוק בחשיבותו של מאבק ציבורי ובינלאומי נגדו.

יו"ר ועדת המעקב מוחמד ברכה אמר ל"הארץ" כי יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס הסכים שהשגרירויות של הרשות בעולם יסייעו לנציגי הוועדה ולחברי הכנסת הערבים לפעול נגד החוק, בדגש על הסברה ופעילות מדינית בכינוס הקרוב של העצרת הכללית באו"ם. ב-4 בספטמבר תתקיים פגישה בין נציגי הרשימה המשותפת לשרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ