עשרה עובדים בחברת המל"טים הישראלית אירונאוטיקס יועמדו לדין

על פי הודעת משרד המשפטים, העובדים חשודים בקבלת דבר במרמה ובמעבר על חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני בנסיבות מחמירות. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מל"ט אורבייטר של החברה
מל"ט אורבייטר של החברהצילום: אירונאוטיקס

הפרקליטות תעמיד לדין עשרה עובדים בחברת המל"טים הישראלית אירונאוטיקס בכפוף לשימוע, כך הודיע היום (רביעי) משרד המשפטים. החשדות המיוחסים למנהלי החברה ולעובדים החשודים הם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרות של חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני בנסיבות מחמירות. 

המשרד מסר כי מכתבי השימוע נשלחו למנכ"ל החברה עמוס מתן, סמנכ"ל החטיבה העסקית מאיר ריזמוביץ', מנהל חטיבת הפיתוח של החברה בתקופה הרלוונטית חיים היבשר, מנהל השיווק של החברה דוד גולדין ולעובדים נוספים.

באוגוסט 2017 יצאה הודעה חריגה ממשרד הביטחון, שלפיה הוא מקפיא את רישיונות השיווק והייצוא של מל"ט מתוצרת החברה ללקוח מסוים. בעקבות ההודעה המשטרה פתחה בחקירה, וצו איסור פרסום הוטל על פרטיה. 

האגף לפיקוח על הייצוא הביטחוני התיר לחברה להמשיך ולמכור את מוצריה למדינות אחרות, אך בעקבות הקפאת הרישיון ירדו מניות החברה בבורסה ב-17%. החברה הממוקמת ביבנה מייצרת אמצעים טכנולוגיים לא מאויישים נוספים. הכנסות החברה בשנת 2016 נאמדו ביותר מ-420 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ