שר המודיעין האיראני התייחס במרומז לפרשת גונן שגב: גייסנו לשירותנו שר ממדינה עוינת

מחמוד אלאבי הודיע כי משרדו עצר עשרות חשודים בריגול. בהקשר זה הצהיר שיחידת הריגול הנגדי האיראנית היא "אחת החזקות בעולם", והזכיר בעקיפין את גיוס השר לשעבר

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גונן שגב בפתח משפטו, בחודש שעבר
לוגו אי-פי
אי-פי

שר המודיעין האיראני הודיע אמש (שלישי) כי ארצו גייסה לשירותה "שר בממשלתה של מדינה עוינת". השר מחמוד אלאבי לא נקב בשם השר או בשם המדינה אך דבריו נראים כהתייחסות איראנית לפרשת גונן שגב.

אלאבי הודיע כי משרדו עצר עשרות חשודים בריגול, שעבדו בגופים ממשלתיים באיראן. בהקשר זה הצהיר שיחידת הריגול הנגדי האיראנית היא "אחת החזקות בעולם", והזכיר את גיוס השר.

בחודש שעבר נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים משפטו של גונן שגב, המואשם כי מסר לאיראן ידיעות סודיות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה. שגב נעצר ביוני, ולפי החשד הוא נפגש עם אנשי מודיעין איראניים ומסר להם מידע שלו נחשף כשהיה שר התשתית והאנרגיה. בשב"כ העריכו כי ברשות שגב לא היה מידע ביטחוני עדכני, ונראה שניסה להשיג מידע כזה באמצעות קשריו עם ישראלים.

לפי דיווח בחברת החדשות, שגב טען בחקירתו שהתכוון לפעול כסוכן כפול ולסייע לישראל. השר לשעבר טען כי עדכן בכיר במערכת הביטחון מיד כשנוצר הקשר בינו לבין מפעיליו, וכי ציפה לקבל ממנו הוראות. משפטו של שגב מתנהל בדלתיים סגורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ