נתניהו בכור בדימונה: שום הסכם לא ירתיע אותנו מלפעול נגד התבססות איראן בסוריה

רה"מ הבהיר כי ישראל תמשיך לפעול נגד הנוכחות הצבאית האיראנית באזור, והוסיף: "מי שמאיים עלינו בכליה, מעמיד עצמו בסכנה דומה". שר ההגנה של איראן אמר השבוע כי מדינתו חתמה על הסכם עם סוריה לשיקום צבא אסד

נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בקריה למחקר גרעיני בנגב, בחודש שעבר
נתניהו בקריה למחקר גרעיני בנגב, בחודש שעברצילום: קובי גדעון / לע"מ

ישראל תמשיך לפעול כדי למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה - כך הבהיר היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. בטקס שבו נקרא שמה של הקריה למחקר גרעיני בדימונה על שמו של שמעון פרס אמר נתניהו: "לא נרפה מיעד זה, כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם איראן - יעד שנתפס כבלתי אפשרי כשהצבתי אותו לראשונה על סדר היום הבינלאומי לפני כמה שנים. שום הסכם בין סוריה ואיראן לא ירתיע אותנו, ושום איום לא ירתיע אותנו".

"אויבינו יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו", הוסיף נתניהו. "מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. אינני מפריח סיסמאות באוויר. אני מתאר מדיניות עקבית, ברורה ונחושה. זו המדיניות שלנו. היא מגובה בהיערכות מתאימה, בהצטיידות, במוכנות, ובשעת הצורך בפקודות מתאימות. מי שמאיים עלינו בכליה מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה לא ישיג את מטרתו".

נתניהו בטקס בדימונה, היוםצילום: קובי גדעון / לע"מ

בנאומו בטקס הוסיף ראש הממשלה: "במישור המדיני, נמשיך להפעיל לחצים נגד המשטר המסוכן והקיצוני באיראן. רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא איראן, שאמר שרבים בעם האיראני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות. במישור הצבאי, צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של איראן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה".

שר ההגנה של איראן אמר ביום שני כי מדינתו חתמה על הסכם עם סוריה לשיקום צבא אסד לאחר שנות הלחימה מול המורדים. אמיר חתאמי, שהגיע לסוריה לביקור בן יומיים, אמר לערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מיאדין כי ההסכם כולל בין היתר את פיתוח התעשייה הצבאית בסוריה. הוא הוסיף כי ציר ההתנגדות מוכן תמיד להגיב לכל תוקפנות כלפי סוריה, ואמר כי ממשלת סוריה תגיב לכל תוקפנות כזו כפי שעשתה בעבר.

הנספח הצבאי של איראן בסוריה, הגנרל אבולקאסם אלינג'ד, אמר שההסכם שנחתם בין המדינות כולל הבנות לגבי המשך נוכחותם של יועצים איראניים על אדמת סוריה. הוא הוסיף שאיראן תעזור לסוריה לשקם את תשתיות ההגנה ומתקני הצבא שנפגעו במלחמת האזרחים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ