שר החוץ האיראני עונה לנתניהו: מחרחר מלחמה שמאיים עלינו בהשמדה גרעינית

זריף התייחס לנאום רה"מ ליד הכור בדימונה וציין כי לארצו אין נשק גרעיני. נתניהו הבהיר שישראל תמשיך לפעול נגד התבססות איראן בסוריה ואמר: "מי שמנסה לפגוע בנו - אנחנו פוגעים בו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ורעייתו שרה בכור בדימונה לצד ילדיו של שמעון פרס, חמי פרס וצביה ולדן, היום
נתניהו ורעייתו שרה בכור בדימונה לצד ילדיו של שמעון פרס, חמי פרס וצביה ולדן, היוםצילום: קובי גדעון / לע"מ

שר החוץ האיראני תקף הערב (רביעי) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שזה אמר כי ישראל תמשיך לפעול נגד התבססות איראן בסוריה. "איראן, מדינה ללא נשק גרעיני, מאוימת בהשמדה גרעינית בידי מחרחר מלחמה שניצב ליד מפעל לנשק גרעיני", צייץ בטוויטר מוחמד ג'וואד זריף, והוסיף: "זה כבר מעבר לחוצפה".

ציוץ זריף

בציוץ אחר, שפרסם זריף לפני נאום נתניהו, נאמר: "בשעה שהעולם מציין את היום הבינלאומי נגד ניסויים גרעיניים, בואו נזכור שהפצצות הגרעיניות היחידות באזורנו הן של ישראל וארה"ב. בואו נזכור גם שאיראן קראה מאז 1974 לכינון אזור חופשי מנשק גרעיני".

זריף התייחס לנאום נתניהו בכור בדימונה, שבו אמר: "מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. מי שמאיים עלינו בכליה מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה לא ישיג את מטרתו". ראש הממשלה הוסיף כי ישראל נחושה למנוע מאיראן להתבסס בסוריה: "לא נרפה מיעד זה, כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם איראן - יעד שנתפס כבלתי אפשרי כשהצבתי אותו לראשונה על סדר היום הבינלאומי לפני כמה שנים. שום הסכם בין סוריה ואיראן לא ירתיע אותנו, ושום איום לא ירתיע אותנו". בכך כיוון נתניהו להסכם לשיתוף פעולה צבאי בין דמשק וטהראן.

נתניהו אמר עוד: "במישור המדיני, נמשיך להפעיל לחצים נגד המשטר המסוכן והקיצוני באיראן. רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא איראן, שאמר שרבים בעם האיראני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות. במישור הצבאי, צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של איראן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ