בנט: "נתניהו עם 40 מנדטים זה חיסול הבית היהודי"

שר החינוך אמר ב"וועידת המשפיעים" של חברת החדשות שייתכן שראש הממשלה לא ירצה להרכיב קואליציה עם הבית היהודי בממשלה הבאה. ליברמן על ההסדרה מול חמאס: "צריך לעצב את המציאות באופן חד צדדי"

בנט בוועדת המשפיעים בירושלים, היום

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר היום (שני) ש"נתניהו עם 40 מנדטים זה חיסול הבית היהודי". הוא ציין שלדעתו ראש הממשלה לא ירצה להרכיב קואליציה עם הבית היהודי בממשלה הבאה. "לנתניהו לא נוח שיש עמוד שדרה לאומי ששומר על האינטרסים של ישראל", אמר ב"וועידת המשפיעים" של חברת החדשות. לפני שר החינוך הופיע בוועידה שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שביקר את בנט ואת שר התחבורה ישראל כץ ואת ביקורתם על עבודת הקבינט. "אני מציע שכל שר יטפל באותם תחומים שהוא אחראי עליהם", אמר, והמליץ לבנט לטפל ב"פדופיליה במערכת החינוך" ולכץ להתמקד בפקקים וברכבת לירושלים. 

בנט הסביר שנתניהו ניסה לבנות ממשלה בלי הבית היהודי פעמיים בעבר. "ב-2013 דילג עלינו ורצתי לעשות את הברית עם לפיד", אמר. "ב-2015 המזל היה שליברמן נשאר בחוץ. הוא יכול להביא את יש עתיד או את אבי גבאי". גם ליברמן נשאל על בחירות אפשריות ועל מצבה הרעוע של מפלגתו "ישראל ביתנו" בסקרים, וענה: "לא מעניין אותי מה הולך כרגע בפוליטיקה. ההתנהלות חייבת להיות ממלכתית. אני חושב שאני מתנהל בצורה עוצמתית, באחריות ובנחישות. אני עושה מה שנכון לעשות. איך שזה ישתקף במנדטים זה פחות מעניין".

בנט השיב על ביקורתו של ליברמן וציין ששני המורים שחשודים בפדופיליה ונעצרו בשבוע שעבר כבר לא נמצאים במערכת החינוך. הוא הוסיף: "אני לא אגרר לקרב התכתשות עם שר הביטחון, הוא בוודאי עושה את עבודתו".

ליברמן התייחס גם ליחסי ישראל מול הרשות הפלסטינית וחמאס ואמר שמשא ומתן לא מוביל להישגים ויש לעצב את המציאות באופן חד צדדי. לדברי שר הביטחון, בעבר "כל המשאים ומתנים הובילו אותנו למבוי סתום" ולתפיסתו "חייבים לקחת את האחריות על עצמנו ולעצב את המדיניות לבד". השר ציין שהוא פוגש נציגים רבים של העולם הערבי והם "מעולם לא העלו מיוזמתם את הנושא הפלסטיני. זה פשוט לא מעניין אותם".

הוא הוסיף שכאשר ארה"ב נלחמת בטרור היא "קודם כל מפעילה סנקציות כלכליות ואת המנוף הכלכלי ורק אחר כך צבאי. אני רוצה לקבע ברצועה שהמנוף הכלכלי ממונף באופן שיטתי. כל עזתי שדואג לפרנסה חייב להבין שכל מי שמפעיל טרור פוגע בפרנסה. מנוף כלכלי שלא מגובה במנוף צבאי לא מספיק".

כשנשאל על זהות הרמטכ"ל הבא ענה ליברמן ש"יש מועמדים מצוינים וטוב שכך. חבל שיש רק רמטכ"ל אחד ואי אפשר שלושה או ארבעה. אנשים כל כך מנוסים. בבחירת הרמטכ"ל יש רק קריטריון אחד - האדם מוביל את הצבא בזמן מלחמה, איך הוא יתנהל".

תגובות