משפחות הנעדרים בעזה השיקו קמפיין בינ"ל לשחרורם: "יש הזדמנות שלא ניתן לפספס"

קרובי אברה מנגיסטו והישאם א-סייד אמרו כי למרות ההערכות שבניהם מוחזקים בחיים בידי חמאס, הם לא קיבלו אות חיים מהם. המשפחות השיקו קמפיין הקורא לחמאס לשחררם, תחת הכותרת "שבויים עם צרכים מיוחדים"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבותיהם של מנגיסטו וא-סייד במסיבת העיתונאים, היום
אבותיהם של מנגיסטו וא-סייד במסיבת העיתונאים, היוםצילום: AFP

משפחות שני האזרחים הישראלים הנעדרים בעזה, אברה מנגיסטו והישאם א־סייד, הגיבו היום (חמישי) לפרסום ההערכה בצה"ל שלפיה בניהם בחיים ומוחזקים בידי חמאס וקראו לשחרורם. "נקודת ההנחה היא שאברה חי", אמר אחיו אילן מנגיסטו, "יש תיעוד מהתצפיתנים ולשמחתנו אין מידע אחר שסותר את זה, אבל לצערי אות חיים של ממש אין לנו כרגע".

אביו של א-סייד, שעבאן, אמר כי בזכות קשרים משפחתיים הצליח לאמת שבנו חי, והוסיף כי הוא נכנס בעבר לעזה פעמיים ושוחרר מידי הארגון. "חמאס השתנה, זה לא מה שהיה פעם, אז הם בדקו אותו ראו שהוא לא בריא ושחררו אותו, אנחנו קוראים לחמאס לעשות את זה שוב", אמר והוסיף בערבית: "הוא לא חייל ולא קשור לצבא הישראלי".

"אנחנו עוקבים אחרי נושא ההסדרה ואין ספק שזו הזדמנות שאסור לממשלה לפספס", הוסיף מנגיסטו, "בכל הפגישות שלנו עם שר הביטחון וראש הממשלה העברנו את המסר שלא ייתכן שיהיה חוסר הגינות כלפי הזכויות ההומניטריות שלהם". מנגיסטו נכנס לרצועה לפני כארבע שנים, וא-סייד לפני יותר משלוש שנים.

השניים אמרו את הדברים במסיבת עיתונאים בירושלים לרגל השקת קמפיין בינלאומי לשחרורם, תחת הכותרת "שבויים עם צרכים מיוחדים". באירוע דיבר גם מנכ"ל ארגון רופאים לזכויות אדם, רן גולדשטיין שקרא לחמאס לשחרר אותם ללא תנאי: "אנחנו, כארגון זכויות אדם, נכנסים לעזה עם משלחות רפואיות באופן קבוע. עד עכשיו נכשלנו בקבלת מידע על מצבם, נאמר לנו שהם חיים אבל לא קיבלנו שום ראיה של ממש לכך. העובדה שרוצים לקבל משהו תמורת שחרורם אינה מתקבלת על הדעת, שינהם אזרחים, שניהם סובלים ממחלה נפשית ואנחנו קוראים לכל שחקן בקהילה הבינלאומית לפעול למענם לעשות את זה כדי שיכולו לחזור הביתה". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ