יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פלסטיני מת לאחר שנפצע מירי על גבול רצועת עזה היום (ראשון). מצה"ל נמסר כי לוחמים פתחו בירי לאחר שהתקרב לגדר הרצועה וניסה לחבל בה. לאחר שנפצע, נלקח לטיפול רפואי על ידי כוחות צה"ל ומאוחר יותר מת מפצעיו. ממשרד הבריאות בעזה נמסר כי ההרוג היה עטאף מוחמד סאלח, בן 32. על פי הודעת צה"ל, סאלח ניסה לחבל בגדר מספר פעמים במהלך היום.

עוד נמסר כי מוקדם יותר שלושה פלסטינים ניסו לחצות את הגדר בצפון הרצועה. השלושה נעצרו והועברו לחקירה. לפי הודעת דובר צה"ל, על החשודים נתפסו שני סכינים. אתמול צה"ל עצר ארבעה פלסטינים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה.

אתמול מת פלסטיני בן 16, אחמד מסבאח אבו טיור, לאחר שנפצע בשישי מאש צה"ל בהפגנה באזור רפיח. בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות ניתן לראות את אבו טיור משליך אבן לעבר חיילי צה"ל ממרחק רב, ומנופף לעברם במשך כעשר שניות, ולאחר מכן נורה. 

לאחר פרסום הסרטון הודיע צה"ל כי מנגנון התחקיר המטכ"לי יתחקר את מותו של אבו טיור ואת מותו של פלסטיני נוסף, בן 17, שנורה בשישי על ידי כוחות צה"ל. בהפגנות בגבול הרצועה בשישי השתתפו כ-7,000 בני אדם. 30 פלסטינים נפצעו מאש חיה ו-64 נפגעו מחבלות ומשאיפת גז מדמיע שהושלך לעברם.

הפגנות על גדר הרצועה, שלשוםצילום: אליהו הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ