משפחת פלסטיני שמת במעצר: הוכה על ידי חיילים; צה"ל: לא היה שימוש באלימות

אחיו של מוחמד זגלול א-רימאווי בן ה-24, שמותו נקבע הבוקר, אמר כי במהלך הלילה הגיעו עשרות חיילים לביתם ליד רמאללה לעצור את א-רימאווי, וחלקם תקפו אותו. צה"ל: לפי תחקור ראשוני, המעצר לא היה אלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביתו של א-רימאווי, כפי שהופיע בסוכנות הידיעות הפלסטינית
ביתו של א-רימאווי, כפי שהופיע בסוכנות הידיעות הפלסטינית

פלסטיני בן 24 נהרג היום (שלישי) לאחר שלטענת משפחתו הותקף על ידי חיילים שעצרו אותו לפנות בוקר בביתו בכפר בית רימא. מצה"ל נמסר כי לפי תחקיר ראשוני של האירוע, העציר לא הוכה, ומותו נקבע בבית חולים לאחר שאיבד הכרה במהלך המעצר.

א-רימאוויצילום: סוכנות הידיעות מען

אחיו של מוחמד זגלול א-רימאווי, בשיר, סיפר לסוכנות הידיעות מען כי כוח של כ-40 חיילים פרצו לביתם בכפר הסמוך לרמאללה. במהלך המעצר, לפי האח, חלק מהחיילים בעטו בא-רימאווי עד שאיבד את הכרתו.

האח סיפר כי הבוקר התקשר קצין במודיעין הפלסטיני למשפחה ושאל אם א-רימאווי סבל מבעיות רפואיות. במשפחה ענו כי א-רימאווי היה בריא, וזמן קצר לאחר מכן מינהלת התיאום והקישור הפלסטינית הודיעה לה כי אירמאווי מת בלי לפרט כיצד נהרג. מועדון האסיר הפלסטיני האשים את הרשויות בישראל במותו של א-רימאווי.

בעדות נוספת של האח, שפרסם ארגון אלדמיר המלווה משפחות של עצירים פלסטינים, נאמר כי החיילים בעטו בא-רימאווי והכו אותו עם קתות הרובים שלהם. בארגון אמרו שגופתו של א-רימאווי, המוחזקת בישראל, לא נותחה וכי הם ידרשו שתתבצע נתיחה לאחר המוות מטעם גורם חיצוני.

מצה"ל נמסר בתגובה: "במהלך מעצר הלילה בכפר בית רימא בחטמ"ר אפרים איבד את הכרתו העצור. הוא טופל במקום על ידי הכוח. הוא נלקח לבית חולים על ידי כוח צה"ל תוך כדי מאמצי החייאה. הוא מת בבית החולים. מתחקיר ראשוני של הכוח עולה שלא נעשה שימוש באלימות תוך כדי המעצר. האירוע יתוחקר".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ