נציגי הציבור הערבי לאו"ם: לחצו על ישראל לבטל את חוק הלאום

חברים במשלחת של ועדת המעקב, הרשימה המשותפת וארגוני זכויות אדם אמרו לתת-נציבת האו"ם לזכויות אדם כי החוק סותר התחייבויות של ישראל כלפי הקהילה הבינלאומית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המשלחת של נציגי הציבור הערבי עם תת-נציבת האו"ם לזכויות אדם (במרכז), היום
המשלחת של נציגי הציבור הערבי עם תת-נציבת האו"ם לזכויות אדם (במרכז), היוםצילום: דוברות ועדת המעקב

משלחת של נציגי הציבור הערבי בישראל נפגשה היום (רביעי) עם תת-נציבת האו"ם לזכויות אדם, קייט גלמור, וביקשה ממנה ללחוץ על ישראל כדי שתבטל את חוק הלאום. בהודעה מטעם המשלחת נמסר כי הנציגים אמרו לתת-הנציבה כי חוק הלאום סותר התחייבויות של ישראל כלפי הקהילה הבינלאומית, ולכן יש צורך בצעדים בינלאומיים משמעותיים כדי להגן על זכויות הציבור הערבי.

במשלחת השתתפו יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי, מוחמד ברכה, ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), עו"ד סאוסן זהר מארגון עדאלה שעתר נגד החוק, ועו"ד עומר חמאייסי מארגון אל-מיזאן. מחר הם ייפגשו עם נציג האו"ם לזכויות מיעוטים, אליו הגישו תלונה רשמית נגד חוק הלאום, ועם מזכ"ל איחוד הפרלמנטים הבינלאומי, אליו הגישו תלונה נגד הכנסת בעקבות חקיקת החוק.

ח"כים ערבים וחברי ועדת המעקב קיימו כבר כמה פגישות עם גורמים בינלאומיים בעקבות חקיקת חוק הלאום. לפני כשבועיים נפגש יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, וביקש ממנה לגנות את החוק ולפעול במוסדות האיחוד כדי לבטלו. בנוסף, ח"כים מהרשימה המשותפת נפגשו עם שר החוץ של לוקסמבורג וביקשו ממנו לפעול נגד חוק הלאום באיחוד האירופי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ