נתניהו משיב לנסראללה: "אם יתעמת איתנו - יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול אפילו לדמיין"

ראש הממשלה הגיב לדבריו של מזכ"ל חיזבאללה, שלפיהם הארגון ממשיך לקבל טילים מדויקים חרף ניסיונות הסיכול של ישראל. בנאום ששודר בביירות אמר נסראללה כי "בישראל כועסים על כך שהתוכניות שלהם באזור נכשלו"

נעה לנדאו
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בישיבת ממשלה, בחודש שעבר
נתניהו בישיבת ממשלה, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (חמישי) על דברי מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שאמר כי ארגונו ממשיך לקבל טילים מדויקים, חרף הניסיונות של ישראל למנוע זאת. "שמעתי את דברי הרהב שבאו מהכיוון של חיזבאללה. זה בא מאותו אדם שאמר אחרי 2006 שאם הוא היה יודע מה תהיה תגובת ישראל על חטיפת שלושת חיילינו, הוא היה שוקל פעמיים אם לעשות זאת. אז היום אני מציע לו לשקול לא פעמיים, אלא עשרים פעם, משום שאם הוא יתעמת איתנו, הוא יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול אפילו לדמיין אותה", אמר נתניהו.

הבוקר אמר נסראללה במהלך נאום ששודר בביירות לרגל יום העשור למות האימאם חוסיין בן עלי: "בישראל כועסים על כך שהתוכניות שלהם באזור נכשלו. הם בנו על מה שקרה בסוריה ובעיראק, אבל כל התקוות שלהם התאדו". עוד אמר: "נקודות התורפה של ישראל רבות ובישראל יודעים שיש מוקדי כוח רבים בשליטתנו". לדבריו, "למרות כל מה שישראל עושה בניסיון לחסום את הדרך בפני כוחות ההתנגדות, הפור כבר נפל ויש לנו טילים מדויקים ואמצעים אחרים, ואם ישראל תכפה מלחמה על לבנון היא תתמודד עם מצב שלא ציפתה לו".

נסראללה בנאום ששודר בלבנון, אתמולצילום: Hussein Malla/אי־פי

נסראללה אמר כי "ישראל נערכת וחוששת מכל עימות באזור ובמיוחד מול לבנון, מתוך ידיעה שלכל מערכה יהיו השלכות קשות". הוא ציין כי "בישראל יודעים שהטכנולוגיה בלבד לא יכולה להכריע מלחמה והגורם האנושי הפך להיות משמעותי מאוד" והוסיף כי היא יודעת ש"ציר ההתנגדות הפך להיות ציר חזק יותר וכי מדינות ועמים אחרים נכנסו למעגל העימות מול ישראל".

נסראללה אמר את הדברים על רקע תקיפת צה"ל בלטקיה שבסוריה ביום שני, שבעקבותיה יירטה בשוגג מערכת ההגנה של צבא אסד מטוס רוסי כשעל סיפונו 15 אנשי צוות. בעקבות התקרית פרסם שלשום צה"ל הודעה חריגה ובה הודה כי חיל האוויר תקף מתקן של צבא סוריה שממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק עבור איראן וחיזבאללה. 

מחסן הנשק בלטקיה, באפריל (משמאל) ולאחר מכן בספטמבר (מימין)צילום: ImageSat International ISI

הבוקר אמר הרמטכ"ל גדי איזנקוט כי "צה"ל פעל השבוע בצפון על מנת למנוע מאויבינו יכולות מתקדמות שאיימו על מדינת ישראל". איזנקוט הבהיר כי "גם בימי החג, כמו כל ימות השנה, ממשיך צה"ל בעשייתו הבלתי מתפשרת להבטחת ביטחון המדינה, עשייה מקצועית ובשיקול דעת".

עוד קודם לתקיפה בלטקיה ניכרה בשבועות האחרונים עלייה במספר הדיווחים על תקיפות המיוחסות לישראל. לפי הדיווחים, התקיפות כוונו כלפי מחסני נשק באתרי ייצור של אמצעי לחימה הנשלטים בידי איראן. ביום שבת האשימה סוריה את ישראל בכך שתקפה באזור שדה התעופה בדמשק. אזור זה הוזכר כאחד מכמה אתרים בסוריה שבהם פורשת איראן נציגים של משמרות המהפכה. כך, למשל, דווח החודש מפי אנשי מודיעין מערביים כי חברת תעופה איראנית העבירה דרך שדה התעופה נשק לחיזבאללה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ