נתיחת גופתו של הפלסטיני שמת במעצר מראה כי הוא לא הוכה בטרם מותו

צה"ל הודיע כי נתיחת גופתו של מוחמד זגלול א-רימאווי שללה את טענות המשפחה, שלפיהן חיילים בעטו בו עד שאיבד את הכרתו ומת. סיבת המוות עדיין נבדקת. משפחתו ל"הארץ": בטוחים שהחיילים הרגו אותו

יניב קובוביץ
ג'קי חורי
ביתו של א-רימאווי, כפי שהופיע בסוכנות הידיעות הפלסטינית
יניב קובוביץ
ג'קי חורי

צה"ל הודיע הערב (שני) כי אתמול נותחה גופתו של מוחמד זגלול א-רימאווי, בן 24, שמת במעצר בכפר בית רימא לפני שישה ימים. הנתיחה, שנערכה במכון לרפואה משפטית באבו-כביר בנוכחות רופא פלסטיני, שללה את האפשרות שהצעיר מת לאחר שהוכה בידי חיילים ואיבד את הכרתו. סיבת המוות עדיין נבדקת. 

עוד נכתב בהודעת צה"ל כי א-רימאווי, שנעצר בביתו, "טופל מיידית ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בליווי צוות רפואי של צה"ל, תוך ביצוע מאמצי החייאה". בסוף השבוע אמרו גורמים רפואיים ל"הארץ" כי לא נמצאו סימני אלימות על גופתו.

משפחתו של א-רימאווי דחתה את הודעת הצבא. אחיו בשיר אמר ל"הארץ" כי לפי המידע שהגיע אליהם מפתולוג פלסטיני, מוחמד הוכה בחזה ובשאר חלקי גופו. הוא הוסיף כי במשפחה בטוחים שמוחמד נהרג מאלימות שהפגינו החיילים. 

בשבוע שעבר סיפר בשיר לסוכנות הידיעות "מען" כי כי כוח של כ-40 חיילים פרץ לביתם בכפר הסמוך לרמאללה. במהלך המעצר, לפי האח, חלק מהחיילים בעטו בא-רימאווי עד שאיבד את הכרתו. בהמשך, סיפר האח, התקשר למשפחה קצין במודיעין הפלסטיני ושאל אם א-רימאווי סבל מבעיות רפואיות. במשפחה ענו כי הוא היה בריא, וזמן קצר לאחר מכן מינהלת התיאום והקישור הפלסטינית הודיעה לה כי הצעיר מת מבלי לפרט כיצד נהרג.

בעדות נוספת של האח, שפרסם ארגון אלדמיר המלווה משפחות של עצירים פלסטינים, נאמר כי החיילים בעטו בא-רימאווי והכו אותו עם קתות הרובים שלהם. מועדון האסיר הפלסטיני האשים את הרשויות בישראל במותו של א-רימאווי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות