ביקור מרקל בישראל: הקנצלרית תבקר היום ביד ושם ותיפגש עם הנשיא ריבלין

מרקל תיפגש היום שוב עם נתניהו, הפעם בארבע עיניים. בהמשך, המשלחת הגרמנית תיפגש עם שרי הממשלה להתייעצויות שיתמקדו בשיתופי פעולה בתחומי הביטחון, הכלכלה, המדע והתרבות

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרקל לצד בני הזוג נתניהו, הערב
מרקל לצד בני הזוג נתניהו, אמשצילום: קובי גדעון/לע"מ

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תבקר הבוקר (חמישי) ביד ושם בירושלים ותניח זר באוהל יזכור. בהמשך תקבל תואר דוקטור של כבוד מאוניברסיטת חיפה בטקס מיוחד שיתקיים במוזיאון ישראל ותפגוש שם סטודנטים. לאחר מכן תסייר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתערוכה בנושא חדשנות במוזיאון והשניים ייפגשו אנשי עסקים מישראל ומגרמניה.

בצהריים תיפגש מרקל עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ואז תקיים פגישה נוספת בארבע עיניים עם נתניהו, שבסופה יקיימו השניים מסיבת עיתונאים משותפת. לאחר מסיבת העיתונאים מרקל ושרי ממשלתה יקיימו מפגש מיוחד (G2G) עם ממשלת ישראל במלון המלך דוד בירושלים. זו הפעם השביעית שהמפגש מתקיים כזה בין הממשלות בעשור האחרון. ההתייעצויות יתמקדו בשיתופי פעולה בתחומי הביטחון, הכלכלה, המדע והתרבות וייחתמו מזכרי הבנות בהם: מזכר בין המשרד לשוויון חברתי לבין נציבת התרבות והתקשורת של גרמניה בנושא השאלת אוסף גורליט למוזיאון ישראל;

מרקל לצד השר צחי הנגבי בנתב"ג, אמשצילום: משרד החוץ, צלם אבי דודי

הצהרת כוונות בין משרד הכלכלה הישראלי ומשרד החינוך והמחקר של גרמניה בנושא שת"פ בנושא חדשנות, חילופי מידע בנושאי טכנולוגיה וקידום פרויקטים בתחומי הבינה המלאכותית, הגנת סייבר וננו טכנולוגיה; הצהרת כוונות בין משרד המדע והטכנולוגיה הישראלי ומשרד החינוך והמחקר של גרמניה בנושא שת"פ מדעי בתחום האלקטרוכימיה, חקר הים, חקר הסרטן וטכנולוגיות מים; הצהרת כוונות בין משרדי האוצר הישראלי וגרמניה בנושא מיסוד דיאלוג כלכלי.

אמש קיבלו נתניהו ורעייתו את פניה של מרקל במעון ראש הממשלה בירושלים וסעדו עמה ארוחת ערב. במהלך הביקור צפויים נתניהו ומרקל לדון בין היתר בהתפתחויות בזירה האיראנית ובהסלמה ברצועת עזה. נושא נוסף שצפוי לעלות בפגישה הוא הריסת הכפר הבדואי חאן אל-אחמר. אף שהשבוע פקע האולטימטום שהציבה המדינה לפינוי עצמי של תושבי הכפר, הריסתו לא צפויה להתבצע כל עוד מרקל שוהה בישראל. הקנצלרית לא תבקר בשטחי הרשות הפלסטינית ולא תיפגש עם אישים פלסטינים בביקורה זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ