נמשך המצוד אחר המחבל מברקן: כוחות הביטחון ביצעו הלילה מעצרים בכפר שוויכה

החיפושים אחר המחבל אשרף וליד סלימאן נעאלווה נמשכים זה היום השלישי. אתמול העריכו במערכת הביטחון שהוא נעזר בסייענים במנוסתו

יניב קובוביץ
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוחמי צה"ל בכפר שוויכה, הלילה
לוחמי צה"ל בכפר שוויכה, הלילהצילום: דובר צה"ל

כוחות הביטחון ביצעו הלילה (שלישי) כמה מעצרים בכפר שוויכה, שבו התגורר המחבל שרצח את קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי באזור התעשייה ברקן - כך הודיע דובר צה"ל. לדבריו אביו של המחבל אשרף וליד סלימאן נעאלווה, הצבא פשט על ביתו של המפגע ועצר את אמו ואת שתי אחיותיו. המצוד אחר נעאלווה בן ה-23 נמשך מאז יום ראשון. אתמול העריכו במערכת הביטחון שנעאלווה נעזר בסייענים במנוסתו.

לפי הודעת צה"ל, הצבא ערך סריקות הלילה גם באזור הכפר בית סירא והחרים כספים בשווי אלפי שקלים ששימשו למימון טרור. בנוסף, נעצרו שבעה מבוקשים במעורבות בפעילות טרור והפרות סדר.

גם אתמול בלילה פשטו כוחות צה"ל על הכפר שוויכה ועצרו את אחיו של נעאלווה. אתמול נעצרה אחותו באזור שכם ושוחררה לאחר כמה שעות. בשכונה שבה היא מתגוררת בעיר העידו כי כוחות הביטחון ממשיכים להיכנס ולצאת מהאזור.

בשלב זה, החקירה מתבססת בעיקר על יכולות איסוף מודיעין בשטח. אחד החששות העיקריים במערכת הביטחון היה מתגובות של הרחוב הפלסטיני לפיגוע, אולם נכון לאתמול לא זיהו גורמי הביטחון השפעה חריגה שלו על המצב בשטח. כמו כן, נבדק כיצד עבר המחבל את הבידוק שאפשר לו להכניס נשק למפעל. ממצאי התחקיר צפויים להביא לשינוי במערך הביטחון בכניסה למפעלים באזור.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ