נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הבוקר (שלישי) בלשכתו בירושלים עם סגן ראש ממשלת רוסיה, מקסים אקימוב, שהגיע לישראל במסגרת דיוני הוועדה הכלכלית המעורבת של ישראל ורוסיה. זוהי הפגישה הראשונה של ראש הממשלה עם בכיר בממשלת רוסיה מאז תקרית הפלת המטוס בלטקיה בחודש שעבר. יחד עם זאת, נתניהו שוחח פעמיים עם הנשיא ולדימיר פוטין. בפגישה עם אקימוב הדגיש נתניהו את חשיבות המשך השיח בין המדינות בנוגע לאיומים באזור, והשניים דנו בהמשך קידום שיתופי הפעולה בתחומי הרפואה, המדע, החדשנות, הבינוי והחקלאות. 

ביום ראשון אמר נתניהו שסיכם להיפגש עם נשיא רוסיה, לראשונה מאז התקרית. "לפני זמן קצר סיכמתי להיפגש עם הנשיא פוטין בזמן הקרוב כדי להמשיך את התיאום הביטחוני החשוב בין הצבאות", אמר נתניהו בישיבת הממשלה, "ישראל תפעל כל העת למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה ולהעביר נשק לחיזבאללה בלבנון".

תיעוד הגעת האס-300 לסוריה

בעקבות הפלת המטוס ומותם של 15 אנשי הצוות ששהו בו, בשבוע שעבר העבירה מוסקבה למשטר אסד את מערכת הטילים S-300. לפי פרסום באתר הרוסי "קומרסנט", אסד קיבל בין שתיים לארבע מערכות. לפי מקור שצוטט באתר, סוריה תשתמש בטילים כדי להגן על קו החוף ועל הגבולות עם ישראל, ירדן, לבנון ועיראק.

בעוד שבצה"ל הצהירו שסוריה היא האחראית להפלת המטוס, משרד ההגנה הרוסי הודיע כי לישראל יש אחריות בלעדית לתקרית. לדברי הרוסים, מטוסים ישראליים השתמשו במטוס הרוסי כבמגן. בהצגת התחקיר על הפלת המטוס אמר דובר משרד ההגנה כי התנהלות צה"ל בתקרית היתה "חוסר מקצועיות או רשלנות פושעת, לכל הפחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ