משרד החוץ בארה"ב על מעצר אל-קאסם: ישראל צריכה להחליט אם להכניס אותה

דוברת המשרד התייחסה למעצרה של הסטודנטית שכלואה בישראל מאז יום שלישי. לדבריה, ארה"ב מעריכה את חופש הביטוי, והשגרירות בישראל מעניקה לאל-קאסם שירותים בדומה לכל אזרח

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לארה אל-קאסם
לארה אל-קאסם

דוברת משרד החוץ בארה"ב התייחסה הערב (שלישי) למעצרה של הסטודנטית לארה אל-קאסם שכלואה מאז יום שלישי בנתב"ג לאחר שכניסתה לישראל נמנעה בטענה שהיא תומכת חרם. לפי הדוברת, ארה"ב מעריכה את חופש הביטוי, אך ההחלטה אם להכניס אותה למדינה נמצאת בידי ישראל. ביום ראשון הודיעה שגרירות ארה"ב כי היא מסייעת לסטודנטית האמריקאית.

"אנו מודעים למקרה שלה", נמסר ממשרד החוץ. "השגרירות שלנו מספקת לה שירותים קונסולריים כפי שאנו מספקים לכל אזרח אמריקאי. אנו מעריכים את חופש הביטוי, גם במקרים שבהם אנשים אינם מסכימים עם מדיניות מקומית או אפילו זו של ארה"ב. בסופו של דבר, זו החלטה של ממשלת ישראל למי לתת להיכנס לשטחה".

השר לעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן אמר היום כי המדינה תשקול מחדש את עמדתה בנוגע לסטודנטית אם היא תצהיר שהיא לא תומכת בתנועת החרם על ישראל. אלא שהסטודנטית כבר הצהירה בשבוע שעבר כי היא לא מזדהה עם התנועה וכי לא היתה פעילה בקידום חרם על ישראל. 

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע אתמול כי אל-קאסם תישאר במתקן עד להחלטה סופית בערעורה, וטרם נקבע תאריך לדיון. השופט קובי ורדי כתב בהחלטתו: "לא מצאתי מקום להורות על שחרור המבקשת ממתקן המסורבים בנתב"ג בטרם יתבררו הטענות כלפיה לגבי הסיכון והפגיעה האפשרית במדינת ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ