כוחות הביטחון עצרו הלילה (חמישי) צעיר פלסטיני החשוד שדקר היום חייל מילואים בן 32 ופצע אותו באורח בינוני סמוך לכניסה לעיר שכם. בתום מצוד באזור חווארה נתפס המחבל, בן 19 מהכפר ג'מאעין, בידי כוחות של היחידה ללוחמה בטרור של מג"ב, המשטרה וצה"ל. הוא הועבר לחקירה בידי שב"כ.

מעצר המחבל שדקר חייל מילואים סמוך לכניסה לשכם, אמשצילום: דובר צה"ל

לפי דיווחים ברשתות הפלסטיניות, הצעיר הוא מועז אחמד אלחאג' עלי. ברשתות פורסם פוסט שכתב בפייסבוק, ובו ציין שהוא מוכן למות בתור שהיד. עוד כתב כי הוא עושה זאת בלב שלם, וכי רצה לנקום את מות חברו אחמד כבד אלג'אבר מהכפר ג'יוס, שנהרג ליד טולכרם באוגוסט השנה. אלחאג' קרא לעבאס להכריז על מאבק, שבמסגרתו ימות פלסטיני מדי יום למען סיום הכיבוש.

בעקבות מעצרו של הפלסטיני כתב שר הביטחון אביגדור ליברמן בטוויטר: "עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון". השר התייחס גם לחיפושים המתמשכים אחר הפלסטיני שביצע את הפיגוע ליד אריאל ואמר כי הכוחות "חוזרים להתמקד במשימה העיקרית - ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".

מועז אחמד אלחאג' עלי חשוד שדקר את חייל המילואים סמוך לחטמ"ר שומרון, נורה בידי חיילים ונמלט. צעירה בת 26 שהיתה במקום נפצעה באורח קל מרסיסי ירי. הפצוע פונה לבית החולים בילינסון שבפתח תקוה. לדברי אביאל ממליה, חובש בכיר במגן דוד אדום שהגיע לזירת הדקירה, כוח רפואה של צה"ל הגיע מבסיס החטיבה המרחבית הנמצא סמוך למקום וטיפל בפצוע, שפונה בהמשך לבית החולים. הוא הוסיף כי הצעירה נפגעה ברגלה ופונתה אף היא באמבולנס לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

בתחילת השבוע נרצחו זיו חג'בי, בן 35 מראשון לציון, וקים יחזקאל, בת 29 מראש העין, בפיגוע ירי במפעל למחזור אשפה "אלון" באזור התעשייה ברקן, שליד אריאל. בפיגוע נפצעה גם בת 54 באורח בינוני. כוחות צבא, שב"כ ומשטרה מחפשים מאז אחר הפלסטיני החשוד בירי, בשנות ה-20 לחייו שעבד במפעל, והחזיק באישור עבודה בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ