חייל צה"ל יידה אבנים על צוות "הארץ" שתיעד את פירוק האתר למפוני חאן אל-אחמר

הכתב והצלם הזדהו לבקשת החיילים במקום, ולאחר כמה דקות הותקפו על ידי חייל אחר. האבנים לא פגעו בהם ולא גרמו נזק. צה"ל: "החייל פעל בניגוד לערכי צה"ל. האירוע יתוחקר ויטופל"

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העבודות לפירוק האתר למפוני חאן אל-אחמר, אתמול
העבודות לפירוק האתר למפוני חאן אל-אחמר, אתמולצילום: אמיל סלמן

חייל צה"ל יידה אבנים אתמול (שלישי) על צוות "הארץ" (צלם העיתון אמיל סלמן והח"מ) סמוך לאל-עזריה שבגדה המערבית. האבנים יודו כשסלמן צילם את פירוק האתר שיועד למפוני חאן אל-אחמר, ולאחר שהזדהה כצלם "הארץ" בפני חייל אחר. החייל השליך חמש אבנים, שלא פגעו באיש ולא גרמו נזק. בצה"ל אמרו בתגובה כי החייל "פעל בניגוד לערכי צה"ל ולמצופה ממנו. האירוע יתוחקר ויטופל על ידי מפקדיו".

צוות "הארץ" נכח באתר שיועד למפוני חאן אל-אחמר אתמול בבוקר כדי לתעד את פירוקו. לדרישת הקבלן האזרחי הפועל במקום, יצא הצוות משטח האתר ותיעד אותו מהכביש הסמוך. לבקשת חיילי חטיבת עציון, שאבטחו את המקום, הזדהה הצוות כעובדי "הארץ". הלוחמים שאבטחו את המקום, נושאי נשק, לא היו מעורבים ביידויי האבנים.

החייל שיידה את האבנים (משמאל) ואחד הקבלנים באתר למפוני חאן אל-אחמר, אתמולצילום: אמיל סלמן

במהלך צילום האתר ניגשו שני עובדים אזרחים וקיללו את צוות "הארץ". אחד העובדים הציג עצמו כאיש המינהל האזרחי, אך במינהל הכחישו כי הוא עובד שלהם והדגישו כי הוא קבלן חיצוני. לאחר כמה דקות ניגש חייל שלבש מכנסי מדים וחולצה אזרחית, והחל ליידות אבנים. החייל התחבא מאחורי אחד הקרוואנים שהיו במקום בניסיון להתחמק מצילום, אך תועד לאחר מכן.

מלפנים: אחד העובדים שקיללו את צוות "הארץ", אתמולצילום: אמיל סלמן

מקור ביטחוני אמר ל"הארץ" כי העובדים במקום היו מתוחים משום שקיבלו בזמן האחרון איומים מפלסטינים באזור, בהם אנשי הרשות, שהתנגדו להקמת האתר למפוני חאן אל-אחמר.

במשרד הביטחון ובמינהל האזרחי ממשיכים בפירוק האתר החלופי ליד אל-עזריה, שיועד במקור למפוני חאן אל-אחמר ושהקמתו ארכה כמה שבועות. המקום מפורק בשל החלטת הקבינט המדיני לדחות את פינוי הכפר, הממוקם כמה קילומטרים מאל-עזריה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ