סער: נתניהו בחר לטפול עליי עלילה שקרית, זו חציית קו אדום שפוגעת בליכוד

השר לשעבר אמר כי הטענה לפיה הוא והנשיא קשרו קשר כדי למנוע מנתניהו להיות רה"מ בקדנציה הבאה היא "משפט שדה מתוקשר, נטול ראיות, נטול עובדות". מקורב לראש הממשלה: "סער הוא חתרן שניסה להדיח את רה"מ נתניהו בניגוד לרצון בוחרי הליכוד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדעון סער בכנס בהרצליה, ביולי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לשעבר גדעון סער אמר היום (חמישי) כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר לטפול עליי עלילה שקרית". לדבריו, "מה שקרה פה זה דבר חמור, זו חציית קו אדום... משפט שדה מתוקשר, נטול ראיות, נטול עובדות". זאת, בעקבות דבריו של נתניהו אתמול והפרסום ב"ישראל היום" לפיהם סער ניסה לקשור קשר עם גורמים בקואליציה ועם הנשיא ראובן ריבלין כדי להביא להדחתו אחרי הבחירות. "לנתניהו יש הרבה אויבים, אני מעולם לא הייתי אחד מהם", הוסיף.

הראיון של סער

0:00
-- : --

סער אמר בראיון לדקלסגל בגלי צה"ל כי נתניהו "מוקף באנשים חורשי רעות ומזימות שטובת המדינה והליכוד רחוקות מהם. צר לי שהוא בחר במודע בדרך הזאת, זו לא טובת הליכוד, זה פוגע בתנועה, זה מזרים רעל לעורקיה". הוא קרא לנתניהו להציג ראיות לטענה או לחזור בו מדבריו: "אדוני ראש הממשלה - עד כאן". עוד אמר, "דבר אחד אני יכול להבטיח לכם: אני הודעתי לפני שנה וחצי על חזרתי לפעילות ציבורית ודבר לא ירתיע אותי מלהמשיך ולהיאבק על הערכים והעקרונות בהם אני מאמין", והוסיף כי "הכל שקר וכזב, מופרך, הזוי, אבל זה מראה לי שיש כאן החלטה, יש כאן תזמון. אולי אני איום למי שמתנגד לדרכו של הליכוד".

נתניהו נואם ביום הולדתו על "קונספירציית סער"

על הצעת החוק שמקדם יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, לפיה יוגבל שיקול הדעת של הנשיא בהחלטתו על מי להטיל את הרכבת הממשלה לאחר הבחירות, אמר סער "נדמה לי שמעולם לא עלתה טענה על קנוניה, השיטה הזאת עבדה טוב מאוד". לדבריו, "במשך 70 שנות קיום המדינה, נשיאים שונים משמאל ומימן הטילו את מלאכת הרכבת הממשלה... לא היתה טענה כזאת על הנשיא הנוכחי כשהוא הטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה ב-2015". לדבריו לא דיבר עם ריבלין מאז היו ביניהם חילוקי דעות בעניין חוק הלאום, ומעולם לא דיבר איתו על תהליך בחירת ראש הממשלה הבא. "הנושא הזה לא עלה בשום שיחה משיחותיי, לא עם הנשיא ולא עם אדם אחר, מהטעם המאוד פשוט שאם יש אדם שנבחר לתפקיד הוא המועמד שלנו".

מקורב לראש הממשלה מסר לאחר הראיון כי "התגובה ההיסטרית של גדעון סער וגידופיו נגד ראש הממשלה נתניהו רק מוכיחים את מה שכל העובדות מראות: גדעון סער הוא חתרן שניסה להדיח את ראש הממשלה נתניהו בניגוד לרצון בוחרי הליכוד. תאוות הכוח שלו גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים, כשדיבר עם שרים וחברי כנסת וחשף את מזימתו להדחת נתניהו, אחרי שרה"מ יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות".

תגובת יונתן אוריך, יועצו של נתניהו:

חברי כנסת מהליכוד הטילו הבוקר ספק בטענתו של נתניהו. ח"כ מיקי זוהר אמר כי מדובר ב"תאוריית קונספירציה מופרכת" ו"קשקוש מוחלט", וח"כ יואב קיש כי אמר הטענות אינן סבירות וכי הוא "מאוד מודאג" מדבריו של נתניהו.

בראיון לכאן ב' אמר זוהר כי הוא "סקפטי לגבי ההערכות" של נתניהו והפרסום ב"ישראל היום", לפיו נתניהו דחה את הקדמת הבחירות מחשש שהנשיא ראובן ריבלין ימנע ממנו כהונה נוספת. "סער מאוד מחמיא לנתניהו בחודשים האחרונים, מאז שהוא הודיע שהוא חוזר לליכוד", ציין, "כל אחד שמבין פוליטיקה לא יעשה שום פעולה נגד הבן אדם שכרגע נחשב לראש הממשלה הכי טוב של מדינת ישראל". לדבריו, קשה לו להאמין שיתרחש מצב שבו הנשיא יפעל בניגוד לרצון של "מיליון ומשהו מצביעי ליכוד". 

גם קיש ציין בראיון לכאן ב' שאינו יודע מאין הגיעה טענתו של ראש הממשלה: "זה לא נראה לי הגיוני, אני לא רואה שום וידאו שמעיד על כך". יחד עם זאת ציין, "אני מניח שאם הוא אומר את זה משהו קרה, זה לא נולד סתם. זה משהו ששווה לבדוק, אבל אני מאוד מקווה שמישהו לא הטעה אותו". קיש אמר כי להתרשמותו סער "לא מתכוון לערער על מנהיגותו של נתניהו, הוא בא לחזק את הליכוד". הוא הוסיף כי "אני לא חושב שהנשיא קשור לעניין וגם מצד נתניהו נאמר שאין קשר לנשיא".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, אמרה בראיון כי "יש כאן מציאות שיכול להיות שאתה ואני לא מכירים אותה וראש הממשלה הכיר אותה ולכן חשף אותה אתמול, זה דבר שיכול להיות בדמיון של איזשהו פוליטיקאי". יחד עם זאת, הוסיפה, "הנשיא הוא אדם עם שיקול דעת סמלי בעניין, מי שבוחר במדינת ישראל להמליך ראשי ממשלות זה העם, זה הציבור".

חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) שיבח אתמול את סער וכתב בטוויטר כי הוא "איש ישר והגון, בעל חזון ודרך, איש ערכי ושורשי, מחובר עמוק לערכי הליכוד, תרם רבות להנהגת הליכוד בעבר, בעזרת השם בקרוב ישוב ועוד יתרום רבות לליכוד ולהנהגת המדינה".

אתמול אמר נתניהו כי כבר כמה שבועות שהוא יודע כי "שר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה, בניגוד לרצון בוחרי הליכוד, בניגוד לרצון הציבור, בניגוד לדמוקרטיה".

סער הכחיש את הפרסומים כבר אתמול. "בדרך כלל איני נוהג להתייחס לטענות הזויות ובפרט שאין אדם שמוכן להתייצב מאחורי הדברים ולומר אותם בקולו", כתב בטוויטר, "אבל מאחר ששמי שורבב אני מודיע בצורה הכי ברורה: אין שחר לדברים שפורסמו. הם מופרכים לחלוטין. מטרידה אותי המחשבה שיש מי שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה הבלים מסוג זה". עוד כתב סער: "נמתין בכיליון עיניים לבדל של ראיה לאישוש תיאוריית הקונספירציה המגוחכת".

גם בבית הנשיא הכחישו את הדברים, ומסרו: "קראנו לעומק את הדברים אך התקשינו למצוא מידע של ממש מלבד תיאור מפורט של פרנויה שאינה נשענת על שום צעד מוחשי או אפילו מחשבה שהתרחשו במציאות. כידוע, את הטיפול בתופעות שכאלה יש להשאיר בידי אנשי מקצוע שאינם דוברים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ