צעירה שנאנסה על ידי שישה ערבים כשהיתה בת 16 הוכרה כנפגעת פעולות איבה

בהחלטת ועדת הערר לנפגעי פעולות איבה נכתב כי ההכרה נעשתה "בנסיבות של אונס קבוצתי שבוצע על ידי גברים תושבי המשולש". במהלך האונס, שאירע ב-2007, צעקו התוקפים "יהודיה מסריחה"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

ועדת ערר לנפגעי פעולות איבה בראשות השופטת בדימוס צפורה ברון החליטה היום (שני) להכיר בצעירה שנאנסה על ידי שישה ערבים מקלנסווה כנפגעת פעולות איבה. בהחלטה נכתב כי "ועדת העררים הכירה בפלונית כנפגעת איבה וזאת בנסיבות של תקיפה מינית ואונס קבוצתי שבוצע בה על ידי מספר גברים תושבי אחד מיישובי המשולש". משהוכרה כנפגעת פעולות איבה, הנפגעת תקבל קצבה חודשית ממשרד הביטחון.

מדובר באונס קבוצתי שאירע בחורף 2007 בחוף בעיר ממרכז הארץ. צעירה בשם א', אז כבת 16, בילתה עם חברתה בכיכר מרכזית בעיר והשתיים שתו לשוכרה. בשלב מסוים הגיעה חבורה של גברים שהחלו לשוחח איתן. השתיים סיפרו כי הם ניסו להתחיל איתן למרות שהראו חוסר עניין ולא שיתפו עמם פעולה. בתיאור המעשה, כפי שנכתב בפסק הדין של בית המשפט העליון, נכתב שהגברים דחפו את הנערות למכונית שלהם כשהשתיים היו שרויות במצב של שכרות וחולשה, והסיעו אותן לחוף הים.

שם, אנסו את א' בזה אחר זה, היכו אותה וקיללו אותה "יהודיה מסריחה". הם הותירו אותה ערומה שוכבת על חוף הים וברחו מהמקום. ששת הנאשמים שהורשעו במעשים חמורים ונשלחו ל-19-15 שנות מאסר הם: פאהד ג'אבר, עולא צואן, מחמוד חנון, בילאל קשקוש, אחמד חאמד ומוחמד אבו ראס. בזמן האונס, הגברים היו בני 25-20, כולם תושבי קלנסווה. הערר הוגש לוועדת העררים לאחר שמשרד הביטחון סירב להכיר בה כנפגעת פעולות איבה.

לפני כשלוש שנים הכיר משרד הביטחון בנפגעת האונס בגן העיר כנפגעת פעולות איבה. ב-2006 תוקן החוק כך שמעשה איבה כולל גם "פגיעה ממעשה אלימות, שמטרתו העיקרית פגיעה באדם בשל השתייכות למוצא לאומי-אתני, ובלבד שהוא נובע מהסכסוך הישראלי-ערבי". במשרד הביטחון קבעו כי האונס בגן העיר הוא פעולת איבה, בשל הרקע הביטחוני של הנאשם אחמד בני ג'אבר, פלסטיני בן 21 מהכפר עקרבה, שהורשע בעבר בבית משפט צבאי ביידוי אבנים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ