ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

התהלוכות בגבול עזה יופסקו בתוך שלושה שבועות, אם ישראל תעמוד בהבטחותיה להקלות במצור על הרצועה - כך אמר ל"הארץ" בכיר בחזית העממית, שהשתתף בפגישה בין נציגי הפלגים הפלסטיניים לבין משלחת ממצרים. לדברי הבכיר, המצרים יהיו ערבים לריסון התגובה הישראלית להפגנות בשלושת השבועות הקרובים. הוועדה המארגנת של התהלוכות קראה היום (חמישי) להשתתפות המונית בהן, תוך שמירה על העיקרון של מחאה לא אלימה.

מוקדם יותר אמר ל"הארץ" בכיר בחמאס כי הפלגים ברצועה סיכמו על הפסקת האלימות בהפגנות בגבול והפרחת בלוני התבערה לישראל. לדבריו, הפלסטינים יפסיקו גם להבעיר צמיגים ולהתקרב לגדר המערכת בהפגנות. ההחלטה התקבלה על רקע החלטת ישראל להרחיב את האזור המותר לדיג לחוף הרצועה ולהעביר כסף מקטאר לתשלום משכורות לפקידי חמאס, וכן על רקע שיחות הפיוס הפנים-פלסטיני שמקדמת מצרים.

חמאס והג'יהאד האיסלאמי פרסמו הודעה משותפת, שבה נאמר כי שני הארגונים סיכמו לקיים ביניהם תיאום, בין היתר באמצעות חדר מבצעים משותף לזרועות הצבאיות שלהם. הם הבהירו כי ימשיכו לדבוק בהתנגדות לכיבוש עד להסרת המצור על הרצועה, והוסיפו כי הם "מעריכים את המאמץ של מצרים, קטאר והאו"ם למען ההקלה במצור והסרתו". דובר מטעם הג'יהאד האיסלאמי מסר כי "צעדות השיבה" יימשכו במתכונת אחרת, ולא פירט.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ