ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מנכ"ל משרד האוצר של חמאס בעזה, יוסף אלכיאלי, הודיע הערב (שלישי) כי המשרד ישלם מחר לפקידי הארגון ברצועה 60% ממשכורת חודש יולי. לפי הדיווחים בעזה, התשלום סוכם במסגרת המגעים לרגיעה באזור, שבהם מעורבים מצרים, קטאר ושליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, ושקטאר תישא בעלויות השכר. 

בחמאס ובפלגים הפלסטיניים בעזה חגגו הערב את מה שהגדירו כניצחון תהלוכות השיבה וההקרבה של תושבי הרצועה למען הסרת המצור. בהודעות שיצאו מטעמם הדגישו כי ההקלות שיצאו לפועל הן תוצאה של המאבק בהובלת הפלסטינים, וכי הן לא הושגו בתמורה למהלך מדיני עם ישראל או עם מדינה אחרת. "ההישגים הם חיזוק לעמידתו האיתנה של העם הפלסטיני למען השגת זכויותיו המלאות שנלקחו ממנו בגלל המצור", כתבו. 

פלסטינים בעזה מתאספים ליד הגבול עם ישראל, אתמולצילום: Khalil Hamra/אי־פי

במקביל הודיע מנכ"ל משרד הרווחה בעזה, יוסף אבראהים, כי משרדו ישלם 700 שקל לכל משפחה שילדיה נהרגו בהפגנות ליד גדר הגבול. תשלום של מאה דולר יועבר ל-50 אלף משפחות נוספות ברצועה. אבראהים הציג גם תוכנית לקליטת עובדים שתסייע לעשרת אלפים בעלי מקצועות ברצועה. בתוך כך, הוועדה הקטארית לשיקום הרצועה ציינה היום כי השליח לעזה, מוחמד אלעמאדי, יבוא לרצועה בימים הקרובים ויכריז על פרויקטים חדשים בתחומי התשתיות והסיוע ההומניטרי. 

צעדים אלה הגיעו אחרי כמה ימים שבהם שעות החשמל ברצועה התארכו בשל הסולר הקטארי שהועבר לתחנת הכוח. לאחר שפורסמו פרטי ההסכם המתגבש בעיתון "אל-אחבאר", ישראל הודיעה על הרחבת אזור הדיג בחופי הרצועה, בעוד החמאס והפלגים הפלסטיניים התחייבו להפחתת האלימות בתהלוכות ליד הגדר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ