דיווחים פלסטיניים: כוחות הביטחון הגיעו לבית המחבל מברקן ותחקרו את משפחתו

לפי הדיווחים, הכוחות נכנסו לכפר שבו התגורר אשרף וליד סלימאן נעאלווה, וקראו לבני משפחתו לצאת מביתם. אתמול הוציא מפקד פיקוד המרכז צו הריסה למקום

יניב קובוביץ
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצרים בכפר שוויכה, באוקטובר
מעצרים בכפר שוויכה, באוקטוברצילום: דובר צה"ל

כוחות הביטחון נכנסו היום (רביעי) לכפר שבו התגורר אשרף וליד סלימאן נעאלווה, המחבל שביצע בחודש שעבר את הפיגוע באזור התעשייה ברקן. לפי דיווחים פלסטיניים, נעלוואה לא נמצא בביתו, וכוחות הביטחון קראו לבני משפחתו לצאת מהבית ותחקרו אותם.

אתמול הוציא מפקד פיקוד המרכז, נדב פדן, צו הריסה לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל. למשפחה ניתנה אפשרות לעתור לבג"ץ עד יום ראשון. חברת החדשות פרסמה אתמול שיחה שבה הטיח אביה של הנרצחת בפיגוע, קים יחזקאל-לבנגרונד, בנציג צה"ל: "אתם לא עושים כלום. הוא הרס לי את המשפחה, למה להתחשב בו?". בעקבות פרסום הקלטת השיחה ביטל שר הביטחון אביגדור ליברמן את פגישתו עם האב, שהיתה אמורה להתקיים היום.

קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי

לאחר הפיגוע שבו ירה למוות נעאלווה בזיו חג'בי וביחזקאל-לבנגרונד ונמלט, פשטו כוחות צה"ל על הכפר שוויכה, חקרו את משפחתו ועצרו חשודים בסיוע לו. ההערכה במערכת הביטחון בחודש האחרון היתה כי המחבל לא פעל לבדו אלא היה חלק מחוליה מקומית וכי הוא ממשיך לקבל סיוע מתושבים פלסטינים, המאפשרים לו להסתתר.

לפני שביצע את הירי, מסר נעאלווה לעובד אחר במפעל מכתב שבו סיפר על כוונתו להתאבד ושיבח את יאסר ערפאת. המכתב הביא את כוחות הביטחון להסיק שמדובר בפיגוע. כוחות הביטחון ממשיכים לחפש אחר נעאלווה, אך אין להם מידע לגבי מיקומו, ועיקר המאמצים מתרכזים במידע מודיעיני.

נעאלווה, בן 23, עבד במפעל למיחזור אשפה שבו ביצע את הפיגוע והחזיק בהיתר עבודה באזור התעשייה. לפי עובדים במפעל, הוא עבד במקום כארבעה חודשים, אך הם לא הספיקו להכיר אותו. לדבריהם, בשבועיים שקדמו לפיגוע הוא לא הגיע לעבודה בטענה שהוא חולה.

לפני שבוע הודיע נציג משרד הביטחון לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי מערכת הביטחון הרסה 45 בתים של משפחות מחבלים מאז 2015, וארבע הריסות נוספות נמצאות בתהליכי אישור. לדבריו, 40 מהבתים שנהרסו נמצאים בגדה המערבית וחמישה באזור ירושלים. לפי נתוני המשרד, פרק הזמן הממוצע החולף מיום הפיגוע ועד הריסת הבית הוא חודשיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ