בנט בהלוויית סא"ל מ': יירשם בדברי הימים כאחד מגיבורי ישראל הגדולים

פרטיו של הקצין שנהרג אמש בפעילות של צה"ל ברצועת עזה לא הותרו לפרסום. שר התקשורת איוב קרא ספד לו: במשפחה היקרה שזורים צעירים רבים בזרועות הביטחון שמבצעים משימות עילאיות

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית העלמין שבו נטמן סא"ל מ', היום
בית העלמין שבו נטמן סא"ל מ', היוםצילום: גיל אליהו

סא"ל מ', שנהרג בפעולת כוחות צה"ל אמש ברצועת עזה, הובא למנוחות אחר הצהריים (שני) בבית עלמין בצפון הארץ. עד כה לא הותרו לפרסום פרטיו האישיים של מ', בן 41 מהצפון ואב לשני ילדים, או תפקידו בצבא.

שר החינוך נפתלי בנט ספד ל-מ' ואמר שמעשיו יעמדו לצד אלה של יוני נתניהו ורועי קליין. "מ' חי חיי גבורה ועוז, בהם רב הנסתר על הגלוי", אמר. "על מעשיו לא ניתן להרחיב ואת פעולותיו לא נוכל לפאר כמו שוודאי היינו רוצים, אך תוצאותיהן ניצבות מולנו בגאון, בדמות חיי אדם של רבים מאזרחי ישראל. מ׳ יירשם בדברי הימים כאחד מגיבורי ישראל הגדולים, לצדם של יוני נתניהו, רועי קליין ז"ל ושאר גדולי וגיבורי העם שלנו - בחייו, במידותיו ובמותו. הוא היה מפקד נועז, שלא היסס לסכן את חייו במבצע מורכב ביותר".

כוח צה"ל בעוטף עזה, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ

ראש אמ"ן, האלוף תמיר היימן, אמר כי סא"ל מ' היה לוחם אמיץ. "את פרטי הפעילות, כמו גם על שירותו, לא אוכל לפרט במעמד זה", אמר היימן. "את מ' ז"ל לא זכיתי להכיר באופן מעמיק, אך מהמעט שהכרתי ומחבריו ומפקדיו למדתי על קצין אמיץ שהחל מגיוסו לסיירת הצנחנים ולאורך כל שנות שירותו בלט בערכיו וביכולותיו".

שר התקשורת איוב קרא ספד גם הוא לסא"ל מ'. "בלב שבור ובעיניים דומעות מלווים אנו ביום זה, השחור משחור, את הקצין, הגיבור הפטריוט והאדם הכי נערץ שהכרנו, סגן אלוף מ'". לדברי קרא, במשפחתו של ההרוג "שזורים צעירים רבים בזרועות הביטחון שמבצעים משימיות עילאיות".

קרא הוסיף כי ממשלת ישראל תמשיך לפעול נגד ארגוני הטרור. "אני קורא לעולם החופשי ולמדינות ערב השפויות: האיום הזה הוא לא רק על ישראל, אלא גם איום קיומי עליכם וצריך לשלב ידיים, להביא לשלום בינינו ולצאת למלחמה באותו טרור אכזר. אין דרך אחרת ואין תרופת פלא. הקם להורגך, השכם להורגו עד להשגת השקט המיוחל".

כוחות צה"ל בעוטף עזה, אמשצילום: אליהו הרשקוביץ

בהודעת דובר צה"ל הבוקר נכתב כי סא"ל מ', אב לשניים מהצפון, נהרג בפעולה שבה "הכוח המיוחד ביצע פעולה ממושכת שבמהלכה נקלע למציאות מורכבת מאוד. הלוחמים בכוח פעלו באופן הרואי ומרגע שנקלעו למציאות שנקלעו אליה ניהלו קרב הירואי להסרת איום וחילוץ לשטח ישראל". על מ' נכתב כי "מעשיו לא יבואו לפרסום בתקשורת, אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולות שביצע, גם זאת וגם נוספות, שהביאו לכך שלישראל תהיה עליונות על אויביה". עוד נכתב כי "פעולת הכוח היתה נחושה ואמיצה והחילוץ הוא מעשה גבורה שעוד ידובר בו". 

לצדו נפצע בפעילות אמש קצין בדרגת סרן. אמו אמרה כי הוא "במצב יציב, אבל הדרך עוד ארוכה. הילדים שלו באו לראות אותו. לפני שנה נפצע ברגליו והילדים עזרו לו, זה לא קל להם". אחיו מסר כי המשפחה מתפללת לשלומו: "קיבלנו את ההודעה בלילה ומיד הגענו לבית החולים. אנחנו מחזיקים לו אצבעות ומקווים שישתפר מצבו".

לפי מקורות פלסטיניים, בפעולה ובהפצצות בעזה נהרגו שבעה פלסטינים לפחות, מרביתם אנשי הזרוע הצבאית של חמאס, ואחד מהם מפקד בכיר בארגון. בעקבות חילופי הירי הופעלו כמה אזעקות ביישובי עוטף עזה. צה"ל הודיע כי 20 רקטות שוגרו לעבר ישראל, שלוש מהן יורטו בידי מערכת כיפת ברזל. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ