הרוג ושתי פצועות נפגעו מרקטה באשקלון; שניים מהם אותרו אחרי שכוחות החילוץ עזבו

השניים נמצאו בין ההריסות על ידי אזרח שהגיע למקום. במשטרה טוענים כי סרקו את כל הדירות וחשבו שהבניין פונה. "היתה כאן פאשלה נוראית, איך לא מצאו אותם?" אמרה דיירת מהבניין השכן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין שנפגע באשקלון, הבוקר

אדם נהרג ושתי נשים נפצעו אנוש וקשה באשקלון מפגיעת רקטה בבית בעיר. ההרוג והפצועה קשה אותרו על ידי אזרח כשעה לאחר פגיעת הרקטה, ולאחר שהמשטרה וכוחות הכיבוי עזבו את המקום. במשטרה טוענים כי סרקו את כל הדירות כמה פעמים וחשבו שהבניין פונה.

הבניין, שנמצא בדרום העיר, נפגע סמוך לחצות, והכוחות הגיעו למקום כעבור זמן קצר. לדברי עדי ראייה, רק כעבור כ-40 דקות איתרו הכוחות אשה כבת 60 שנפצעה אנושות בדירה בקומה הראשונה. בשלב זה עזבו המשטרה וכוחות הכיבוי את המקום.

בסביבות השעה 1:00 דיווח אדם שבא לתעד את הנזק בבניין כי הבחין בין ההריסות בגבר ואשה. מותו של הגבר, כבן 40, נקבע במקום והאשה, אף היא כבת 40, פונתה במצב קשה לבית החולים ברזילי בעיר. ההרוג הוא פלסטיני מאזור חברון, וזהותה של האשה עוד לא התבררה. לדברי השכנים, הם לא הכירו את השניים.

מי שאיתר את השניים מתחת להריסות הוא שלומי לנקרי. "באתי לפה כשהזירה כבר היתה נקייה ממשטרה", הוא סיפר. "לא היה פה איש. הלכתי לצלם את הקירות, כי אני עובד בחברה שמתעסקת בפינוי-בינוי. תוך כדי שאני מצלם איך הקירות קרסו, אני שומע רעש. ראיתי משהו זז, חשבתי שזה נייר. משכתי את הנייר, ואז הבנתי שאני נוגע באצבעות של האשה. הבנתי שיש מישהו בפנים מתחת להריסות. התחלתי לחפור עם עוד אזרח שהצטרף אליי, תוך כדי  שאני צועק שיקראו למד"א. אני חופר עוד, ואז אני רואה את היד של הגבר ואני ממשיך, האשה יוצאת, ואני מבין שהגבר כבר מת".

"האשה והגבר היו קבורים מתחת לערימה של אבנים וקורות", הוסיף לנקרי. "הקיר פשוט נפל עליהם. אני ושניים נוספים התחלנו לחפור עד שהוצאנו אותם. כשאני נכנסתי לבניין לא היה שם אף אחד, לא מהמשטרה ולא מהכיבוי. יכול להיות שאם המשטרה היתה שם שעה קודם, הגבר היה ניצל".

"היתה כאן פאשלה נוראית, איך לא מצאו אותם?" אמרה דיירת מהבניין השכן, שנפגע אף הוא. הכוחות הגיעו למקום מיד לאחר הפגיעה, ותחילה התמקדו בכיבוי שריפה שפרצה בבניין הסמוך בעקבות פגיעה בבלוני גז. במקביל פתחו בסריקות בבניין שנפגע מהרקטה. "כל הדירות נסרקו בין ארבע לחמש פעמים", אמרו במשטרה, שצפויה לחקור את התקרית.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בזירת הנפילה בוצעו מגוון פעולות בהן סריקה מהירה בכל דירה בבניין שנפגע, הרחקת מתקהלים, פריצת דלתות והצלה ופינוי של פצועים. במהלך סריקה זו אותרה קשישה ופונתה לקבלת טיפול רפואי במצב קשה מאוד באחת הדירות הנעולות, זאת לאחר שהכוחות פרצו את דלת הבית".

עוד נמסר מהמשטרה: "במהלך הסריקה שבוצעה בדירתם של זוג דיירים מספר פעמים, לא הבחינו הכוחות בכל סימן חיים או סימן אחר המעיד על הימצאותם במקום, מאחר ואלו היו מתחת להריסות ולכן אותרו רק בהמשך לאחר שהצליחה הדיירת להוציא את קצה ידה מבין ההריסות. נדגיש כי כל מהלך הסריקות, המבנה היה מצוי בסכנת קריסה מיידית בשל בערה של מיכלי גז וריח חריף של גז שדלף במהלך האירוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ