שכני הגבר שנהרג מפגיעת הרקטה באשקלון: "אין פה מקלטים, עשו מחסנים ממה שיש"

מחמוד אבו עסבה עבד כפועל בניין בעיר ובעת הפגיעה שהה עם אשתו בדירה שבה גר עם פועלים נוספים. הוא קיבל היתר עבודה ולינה בישראל ממערכת הביטחון. אחד משכניו סיפר: "גם אם היה קיים מקלט, מבוגרים לא היו יכולים להגיע אליו"

יותם ברגר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבו עסבה. הותיר אחריו שישה ילדים
אבו עסבה. הותיר אחריו שישה ילדיםצילום:

האדם שנהרג הלילה (שלישי) בפגיעת הרקטה בבניין מגורים באשקלון הוא מחמוד עבד אל-חמיד אבו עסבה, בן 48, תושב העיירה חלחול הסמוכה לחברון. לפי משפחתו הוא עזב את ביתו בחלחול ביום ראשון האחרון ואשתו, בת 40, היתה עמו בדירה בזמן פגיעת הרקטה. יחד עמם נפצעה אישה נוספת. מצבן של השתיים הוגדר על פי גורמי רפואה קשה ואנוש.

אבו עסבה אותר בזכות שלומי לנקרי, עובר אורח שחלף בקרבת הריסות הבניין ברחוב סמולנסקין בעיר, אחרי שכוחות החילוץ כבר עזבו את המקום, והבחין באצבעות ידה של אשה שנלכדה תחתן. מותו נקבע במקום. הוא הותיר אחריו שישה ילדים, ארבעה בנים ושתי בנות.

לדברי לנקרי, הוא הגיע למקום כדי לתעד את ההרס, סמוך לשעה 1:00 בלילה. הוא הוסיף כי הבחין בתזוזה והחל לחפור בין ההריסות יחד עם אדם נוסף שהגיע למקום וביחד הם חילצו את אבו עסבה יחד עם אותה אשה.

חזית הבניין שנפגע מרקטה באשקלון, הבוקרצילום: אילן אסייג

אחד משכניו של אבו עסבה סיפר כי בבניין לא היו מקלטים. "אין פה שום דבר, הכול סגור", הוסיף. "מה שיש עשו ממנו מחסנים". לדבריו, "אפילו אם היה קיים מקלט, מבוגרים לא היו יכולים להגיע. כל הזקנים יצאו אחרי שהטיל פגע".

איש מהשכנים לא הכיר את אבו עסבה ובשכונה אף נפוצו שמועות שלפיהן הוא היה משתף פעולה עם ישראל או כי שהה בעיר ללא אישור רשמי. ואולם, אבו עסבה עבד בישראל עם היתר כחוק. בדומה לפועלים אחרים, הוא אף קיבל ממערכת הביטחון אישור ללון בישראל. ביום הוא עבד באתרי בנייה בעיר וכשהיה מסיים היה חוזר לדירתו בבניין. הרקטה שפגעה בלילה, קברה אותו בהריסות.

מוכר המכולת הסמוכה לבניין שבו גר, סיפר כי אבו עסבה התגורר באזור חודשיים לפחות. לדבריו, הוא חלק את דירתו יחד עם פועלים נוספים, שלא היו במקום הבוקר. המוכר הוסיף כי גם אחת הנשים שנפצעה גרה בדירה. כמה מהשכנים אמרו כי הפצועה היא ערביה או פלסטינית, אך לא ידעו את שמה או פרטים נוספים עליה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ