חשד לפשע שנאה: אלמונים הציתו רכב וריססו כתובת נאצה בעיירה פלסטינית ליד שכם

לפי הדיווח הפלסטיני, בכבישי העיירה עוריף הסמוכה לשכם פוזרו גם דוקרנים. הרכב נשרף לחלוטין, ולידו רוסס "אל תשחקו איתנו" בעברית. המשטרה פתחה בחקירה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הכתובת שרוססה בכפר עוריף, הלילה
הכתובת שרוססה בכפר עוריף, הלילהצילום: דוברות המשטרה
יותם ברגר
יותם ברגר

אלמונים הציתו הלילה (רביעי) רכב בעיירה הפלסטינית עוריף שבאזור שכם, וריססו כתובת "אל תשחקו איתנו" בעברית. תושבי העיירה דיווחו על כך למשטרה, שפתחה בחקירה בחשד לביצוע פשע שנאה.

לפי הדיווח הפלסטיני, ההצתה אירעה בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר. הכתובת רוססה בתרסיס אדום על אחד הקירות הסמוכים למכונית, שנשרפה לחלוטין. בנוסף, הפלסטינים דיווחו לארגון יש דין כי אלמונים פיזרו דוקרנים בכבישים בעיירה ופגעו בגלגלי מכוניות.

המכונית שנשרפה בכפר עוריף, הלילה
המכונית שנשרפה בכפר עוריף, הלילהצילום: דוברות המשטרה

אביו של בעל הרכב, מחמוד ג'מיל שחאדה, אמר ל"הארץ": "אני לא יודע מי עשה את זה. שני אנשים, רואים במצלמה, ערבים או יהודים, לא יודע?". המצלמות שהזכיר שחאדה שייכות לשכנו.

בחודש שעבר הושחתו 28 מכוניות בכפר הפלסטיני מזרעה אל קבליה במרכז הגדה, כך לפי תושבי המקום. צמיגיהם של חלק מהמכוניות נחתכו ועל חלקן רוססו כתובות גזעניות בעברית ומגני דוד. לפי הפלסטינים, שוטרים הגיעו למקום בעקבות תלונת התושבים, אך חלק מהפלסטינים זרקו עליהם אבנים וכתוצאה מכך המשטרה לא נכנסה ליישוב.

בספטמבר האחרון דיווחו פלסטינים על השחתת עשר מכוניות בכפר ביתא שבאזור שכם וריסוס כתובות נאצה בעברית. מתמונות שצולמו באזור עולה כי צמיגי המכוניות נוקבו ועל חלקן רוססו כתובות. בין היתר נכתב "ד"ש מתקוע" ו"ד"ש מהפיגוע בתקוע".

ליאור סורוקה השתתף בהכנת הידיעה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ