ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מפקד המשטרה הפלסטינית בחברון, קולונל אחמד אבו ארב, הושעה מתפקידו לאחר שתועד מחליף גלגל ברכב של צה"ל. הצילום, שהופץ ברשתות החברתיות, הסעיר את הרשות הפלסטינית והביך את הדרג הבכיר במשטרה. מפקד המשטרה, גנרל חאזם עטאללה, החליט להשעות את הקצין ולפתוח בחקירת המקרה.

לפי המידע הראשוני שבידי המשטרה, האירוע התרחש ביום ראשון האחרון באזור סוסיא, כשרכב צבאי שסייר באזור נתקע בשל תקר בגלגל. החיילים ביקשו עזרה, ואבו ארב, שהיה באזור, נתן להם כלים. ואולם, לאחר שלא הצליחו להחליף את הגלגל, הוא עשה זאת בעצמו. התמונה, שצולמה על ידי פלסטינים והודלפה לרשת, הפכה בתוך שעות לויראלית והתגובות, שניגחו את הרשות ואת מנגנוני הביטחון, לא איחרו לבוא.

דובר המשטרה הפלסטינית לואי זריקאת פרסם היום (חמישי) הודעה שבה הודיע על השעיית הקצין על פי החלטת המפקד הכללי, והקמת ועדת חקירה מטעם המשטרה שתחקור את נסיבות האירוע. לדברי זקיראת, "לצערנו יש מי שמנצל את התמונה כדי לתקוף את המשטרה הפלסטינית ולהסית נגד מפקדיה בצורה מכוונת, למרות שהם עושים ימים כלילות על מנת לספק תחושת ביטחון לבני העם הפלסטיני". למרות ההצהרה, ברשתות החברתיות גוברות הדרישות לפטר את הקצין, ורבים השתמשו בתמונה כדי לתקוף את התיאום הביטחוני בין הרשות וישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ