נתניהו בוועדת חוץ וביטחון: נמשיך לפעול גם אם שותפינו יפילו את הממשלה

ראש הממשלה חזר על הדברים שאמר אתמול בקריה, ואמר: "אנחנו בתוך מערכה שעדיין לא הסתיימה. זה חוסר אחריות להפיל את הממשלה". אמש אמר נתניהו כי ישראל נמצאת "באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר"

יהונתן ליס
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועדת החוץ והביטחון, היום
ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועדת החוץ והביטחון, היוםצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי ממשלתו תמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחון המדינה, גם אם השותפות הקואליציוניות יחליטו להפיל את הממשלה. הצהרת נתניהו ניתנה זמן קצר לפני מסיבת העיתונאים שצפויים לקיים שרי הבית היהודי, נפתלי בנט ואיילת שקד. השר אורי אריאל ממפלגתם אמר הבוקר כי הוא מעריך שהשניים יתפטרו.

נתניהו חזר על דברים שאמר אתמול בקריה, ואמר: "אנחנו בתוך מערכה שעדיין לא הסתיימה. בתקופה ביטחונית קשה כזאת זה חוסר אחריות להפיל את הממשלה". לדבריו, "בין אם שותפינו יחליטו להפיל את הממשלה ובין אם לאו, אנחנו נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחון ישראל וביטחון אזרחינו. נעשה זאת בשום שכל, באחריות ובנחישות. אני סומך על צה"ל, אני סומך על כוחות הביטחון ואני סומך על אזרחי ישראל. יחד נוכל לכל אתגר ונבטיח את ביטחון ישראל". לצפייה בדברי נתניהו:

אמש אמר נתניהו כי "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר", בנאום שבו ציין את כניסתו הרשמית לתפקיד שר הביטחון. בהמשך אמר ראש הממשלה: "היום אני נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון, ואני יודע שאני עושה זאת בזמן שיש ביקורת ביחס למדיניות הביטחון של ישראל. חלק גדול מהביקורת נובע מכך שמסיבות מובנות לא ניתן להציג את הדברים המלאים שרואים הרמטכ"ל, אלופי צה"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד וגם אני. פשוט לא ניתן להציג זאת, ולכן אתם רואים רק תמונה חלקית של מערכה רחבת היקף שאנחנו עדיין בעיצומה". עוד אמר נתניהו כי ישראל תגבר על אויביה והוסיף: "אני מראש אומר לכם - הדבר יהיה כרוך בהקרבה". 

המשבר הקואליציוני פרץ אחרי שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התפטר מתפקידו בשבוע שעבר בעקבות הפסקת האש עם חמאס ותהליך ההסדרה ברצועת עזה. בנט דרש שנתניהו ימנה אותו לתפקיד, אך ראש הממשלה סירב.

אתמול דיווחו מקורות דיפלומטיים במצרים על התקדמות במשא ומתן בין ישראל וחמאס בעניין עסקה לשחרור אסירים פלסטינים בתמורה להחזרת השבויים והנעדרים הישראלים. לפי הדיווח באתר אלחליג' און־ליין, המתווך הגרמני ארנסט אורלאו השיג התקדמות בשבועות האחרונים, המבוססת על הסכמת ישראל לשחרר את האסירים הפלסטינים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו שוב ב-2014. בישראל ובחמאס הכחישו את הפרטים.

מדובר בתנאי מקדים שהציבו בחמאס לקידום המשא ומתן לשחרור הנעדרים הישראלים וגופות החיילים המוחזקים ברצועה. לפי המקורות המצריים, ההסכמה מצד ישראל ניתנה למתווך הגרמני בעת ביקוריו בארץ בשבועות האחרונים. עוד נמסר כי ישראל הביעה הסכמה להיכנס למשא ומשתן אינטנסיבי כדי לקדם את העסקה בהקדם האפשרי.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ