דיווח: ראש המל"ל נשלח לרב בכיר בציונות הדתית כדי להשפיע על בנט ושקד

לפי הפרסום, מאיר בן שבת פנה לרב חיים דרוקמן כדי שישכנע את ראשי הבית היהודי להישאר בקואליציה. בן שבת פנה לרב לאחר ששוחח על הנושא עם נתן אשל, מקורבו של רה"מ נתניהו

נעה לנדאו
יהונתן ליס
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שקד ובנט בתל אביב, במאי
שקד ובנט בתל אביב, במאיצילום: עופר וקנין

ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, פנה אתמול (ראשון) לרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, כדי לשכנע אותו לפעול למניעת ההתפטרות של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד – כך דווח הערב בחברת החדשות. לפי הפרסום, בשיחה הבוקר בין דרוקמן בנט תיאר הרב את בן שבת כ"שליח של ביבי".

לפי הפרסום, פנייתו של בן שבת הגיעה בעקבות פנייה מוקדמת יותר של מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נתן אשל. אשל שאל את דרוקמן אם יהיה מוכן לשכנע את מנהיגי הבית היהודי לא לפרוש, ונענה כי הרב אינו עוסק בפוליטיקה. אולם, הרב הוסיף כי הוא כן מעוניין להבין אם המצב הביטחוני חמור כפי שתיאר נתניהו או שגרתי כפי שתיאר בנט.

הרב חיים דרוקמן בכנסת, ב-2011צילום: מיכל פתאל

לפי הפרסום, בן שבת הגיע אמש ב-23:00 לבית הרב ביישוב מרכז שפירא בשפלה. בדיווח צוין כי לפי גורמים שונים, הרב קיבל בפגישה פרטים חשאיים. לאחר הפגישה פנה דרוקמן אל לשכת בנט וביקש לשוחח איתו בדחיפות ובשיחה ביניהם, שנערכה הבוקר, אמר הרב: "היה אצלי שליח של ביבי, ואני חושב שלא צריך לעזוב את הממשלה". עם זאת, ל"הארץ" נודע כי בנט ושקד החליטו שלא להתפטר כבר אמש, עוד בטרם הפגישה עם הרב דרוקמן.

רב מוכר בציונות הדתית אישר בפני "הארץ" כי רב בכיר יצר עמו קשר לפני מסיבת העיתונאים של בנט וביקש ממנו ללחוץ על ראשי הבית היהודי שלא לפרוש מהממשלה, במסגרת ניסיון לייצר לחץ של רבנים על בנט. גורם בכיר אחר בציונות הדתית אמר ל"הארץ" ש"סביר שנתניהו ניסה ללחוץ על בנט באמצעות רבנים", אך שלמיטב ידיעתו לא נוצר עליו לחץ של יותר מרב אחד. גורם שלישי אמר שלמיטב ידיעתו, החלטתו של בנט לא הושפעה באופן משמעותי מלחץ של רבנים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום: "ראש המל"ל אינו עוסק בסוגיות פוליטיות. הוא מעולם לא נפגש עם נתן אשל או שוחח עמו ואין לו קשר אליו. בן שבת נוהג לדבר מעת לעת עם הרב דרוקמן ולא העביר לו שום מידע מסווג. השניים מתגוררים באותו יישוב, שייכים לאותה קהילה והם גם קרובי משפחה העומדים בקשר רציף וחם (בתו של מאיר נשואה עם נכדו של הרב דרוקמן). בן שבת הוא ראש מל"ל מקצועי ומוערך ביותר ע"י חברי הקבינט, ראשי מערכת הביטחון וע"י מקביליו בעולם, לרבות בעולם הערבי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ