איזנקוט ברמת הגולן: איראן לא עומדת ביעדיה בנוגע להעברת נשק לחיזבאללה

לדברי הרמטכ"ל, אי העמידה של טהראן ביעדיה היא תוצאה של "עשייה מבצעית מתמשכת ואיכותית". בסיור השתתף גם אלוף פיקוד צפון יואל סטריק וקצינים נוספים, והוצגו תרחישים שונים בגבול הצפון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איזנקוט וסטריק במהלך הסיור, היום
איזנקוט וסטריק במהלך הסיור, היוםצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל גדי איזנקוט ערך היום (שלישי) סיור בבסיס עוצבת "הבשן" שברמת הגולן וקיים הערכת מצב בנוגע לניסיונות ההתבססות של איראן בסוריה ולפעילות של חיזבאללה בשטחה. הוא אמר כי יכולות העברת הנשק המדויק לחיזבאללה רחוקות מהמקום שאיראן וארגוני הטרור קיוו להגיע אליו, וציין כי מדובר בתוצאה של "עשייה מבצעית מתמשכת ואיכותית". 

איזנקוט הוסיף כי "צה"ל ימשיך לפעול לסיכול ניסיונות אלו תוך שימור המציאות הביטחונית בצפון לאורך זמן ומתוך מחויבות להגנה על אזרחי מדינת ישראל". בביקור השתתף גם מפקד פיקוד צפון, האלוף יואל סטריק, שסקר את היערכות הפיקוד לתרחישים השונים באזור.

סטריק ואיזנקוט במהלך סקירת הגזרה, היוםצילום: דובר צה"ל

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לפעילות איראן בסוריה ואמר כי רוסיה לא תוכל להפסיקה לבדה. לדברי כמה מהנוכחים בישיבה נתניהו, שהופיע לראשונה בוועדה כשר הביטחון, רמז לכך שיש צורך במעורבות של מדינה נוספת כדי להפסיק את פעילותה הצבאית של טהראן על אדמת סוריה.

עוד הוסיפו כי נתניהו אמר במהלך הדיון כי ישראל פעלה צבאית בסוריה מאז תקרית הפלת המטוס הרוסי ב-17 בספטמבר, וציין שמטוסי ביון ישראליים ממשיכים לטוס בשמי סוריה. לדבריו, מידע זה מצביע על כך שמאז הפלת המטוס הרוסי, שאירעה בתום תקיפה ישראלית באזור לטקיה, חלה ירידה משמעותית בהיקף העברת נשק איראני דרך סוריה לחיזבאללה בלבנון.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ