הקונסוליה הישראלית בבוסטון לעיתונאי: "אתה בושה לאמריקאים וליהודים"

הקונסוליה שיגרה הודעות תוקפניות בטוויטר לדן כהן, עיתונאי יהודי של רשת RT, שמתח ביקורת על סיקור ההסלמה ברצועה. בהמשך מסרה הקונסוליה כי המצייץ הוא עובד לשעבר שלה, וכי הדברים אינם מייצגים את ישראל

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הקונסוליה הישראלית בבוסטון שלחה הודעות תוקפניות בטוויטר לעיתונאי יהודי של רשת RT אמריקה, בעקבות ביקורת שצייץ על האופן שבו התקשורת האמריקאית מסקרת את ההסלמה ברצועת עזה. בהמשך מסרה הקונסוליה כי הציוצים אינם מייצגים את עמדת ישראל. לפי ההודעה, האחראי לציוצים הוא עובד לשעבר, שפרסם אותם מחשבונה של הקונסוליה במקום מחשבונו האישי. קודם לכן מסר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון ל"הארץ": "מדובר בהתנהלות לא נכונה ולא ראויה. הפנינו את תשומת לבה של הנציגות וביקשנו להימנע משיח מסוג זה".

העיתונאי, דן כהן, צייץ בטוויטר כי סוכנות הידיעות האמריקאית אי-פי "מלבינה את פשעי ישראל", ובכלל זה ירי על עיתונאי שלה עצמה ברצועה. פעילים פלסטינים ברשת שיתפו לאחר מכן את הציוץ שלו. לאחר מכן, כהן כתב בטוויטר כי קיבל הודעות פרטיות מהחשבון הרשמי של הקונסוליה הישראלית בבוסטון, שבהן נטען כי הוא "בושה לאמריקאים וליהודים בכל מקום" ושהשיתוף על ידי פלסטינים "ודאי מרגיש לך כמו דיסוננס קוגניטיבי". הוא צירף צילום מסך של ההודעות.

התקרית שאליה התייחס כהן בציוץ היתה פציעתו של צלם סוכנות אי-פי, ראשד ראשיד, מירי חי ברגלו בעת שצילם עימותים שהתפתחו ליד גדר המערכת בצפון רצועת עזה. איגוד העיתונאים הפלסטיני גינה את הירי וטען בהודעה שפרסם כי הפגיעה בצלמים ובאנשי תקשורת פלסטינים בעת שהם מסקרים את האירועים בעזה הוא פשע שמנוגד לכל האמנות הבינלאומיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ