חמאס פרסם תמונות שלטענתו מופיעים בהן הלוחמים שהשתתפו במבצע בחאן יונס

הצנזורה הצבאית קראה להימנע מפרסום המידע שמפיץ חמאס על התקרית בעומק עזה. בכיר בזרוע הצבאית של חמאס: התמונות הן רק חלק קטן מהמידע שבכוונתנו לחשוף. לפי הצנזורה, המידע עלול לסכן חיי אדם

ג'קי חורי
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת התמונות שפרסם חמאס
אחת התמונות שפרסם חמאס

חמאס פרסם היום (חמישי) תמונות שלטענתו מופיעים בהן הלוחמים שהשתתפו במבצע בחאן יונס. הצנזורה הצבאית פרסמה היום הודעה חריגה שבה ביקשה שלא להפיץ את המידע של חמאס. בכיר בזרוע הצבאית של חמאס אמר היום לאל ג'זירה כי התמונות הן רק חלק קטן מהמידע שבכוונתם לחשוף.

לפי הודעת הצנזורה, "חמאס עוסק בימים אלה בניסיון לפענח ולהבין את האירוע שהתרחש בעומק עזה ב-11 בנובמבר וכל פריט מידע, גם אם ייחשב בעיני מפרסמיו כבלתי מזיק, עלול לסכן חיי אדם ולהביא לפגיעה בביטחון המדינה".

תמונות שפרסם חמאס
אחת התמונות שפרסם חמאס
אחת התמונות שפרסם חמאס
7 מתוך 7 |
תמונות שפרסם חמאס
1 מתוך 7 |
אחת התמונות שפרסם חמאס
2 מתוך 7 |
אחת התמונות שפרסם חמאס

בהודעה שיצאה לכלי התקשורת נכתב עוד כי "מבלי להתייחס לאמינות הפרטים שמפרסם חמאס, נבקשכם להימנע ככל שניתן מלהרחיב פרסום של תמונות, פרטים אישיים מזהים או פרטים אישיים נוספים שהגיעו לידיעתכם באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות, בקבוצות וואטספ וכל פלטפורמה תקשורתית אחרת. יש לנהוג באחריות".

על רקע פרסום התמונות, בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק אמר היום כי הפעילות הישראלית בחאן יונס תוכננה להיות פעילות שקטה למטרות מודיעיניות.

בתקרית לפני כשבועיים, שבה נחשף כוח מיוחד של צה"ל בעת פעולה בעומק הרצועה, נהרג סא"ל מ' ונפצע קצין נוסף. במהלך הפעילות חשפו אנשי עז א־דין אל־קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, את הכוח הישראלי — והחלו חילופי אש בין הצדדים, שבהם היו מעורבים גם כוחות חיל האוויר.

לפי דיווחים בעזה, בתקרית נהרגו שבעה פלסטינים ובהם בכיר חמאס ששימש סגן מפקד היחידה המובחרת של גדודי אל־קסאם בחאן יונס. אחרי התקרית הבהיר צה"ל כי מטרת הפעולה של הכוח המיוחד לא היתה חטיפה או התנקשות. בימים שאחרי הפעולה נורו לעבר ישראל כ-460 רקטות ופצצות מרגמה, וביום שלישי בשבוע שעבר דווח שישראל וחמאס הסכימו על רגיעה ושבו להבנות "צוק איתן". שר הביטחון אביגדור ליברמן התפטר לאחר הפסקת האש.

שב"כ: סיכלנו ניסיונות של חמאס להוציא פיגועים מהגדה

שירות הביטחון הכללי פרסם היום הודעה שלפיה חשף ניסיונות של ראשי הזרוע הצבאית בעזה להקים תשתית טרור בגדה כדי לבצע פיגועים. לפי ההודעה, "פעילים בזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, גייסו באיו"ש פעילי חמאס, הכשירו אותם בהכנת מטעני חבלה והנחו אותם לסמן יעדים הומי אדם כמטרות לפיגועים". בהודעתו פירט שב"כ באריכות את ממצאי חקירתו של פעיל חמאס מעזה שנעצר בחודש שעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ