חשד לפשע שנאה: אלמונים ריססו כתובות נאצה וגרמו נזק לכלי רכב בכפר במרכז הגדה

בכתובות שרוססו בכפר אל-מועייר נכתב "מוות לערבים", "תג מחיר" ו"די לצווים המנהליים". שלשום אלמונים ריססו כתובות גזעניות והשחיתו מכוניות בשני כפרים פלסטיניים ליד שכם

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתובת בכפר אל-מועייר, הבוקר
יותם ברגר
יותם ברגר

אלמונים ריססו כתובות נאצה וגרמו נזק לכלי רכב בכפר הפלסטיני אל-מועייר שבמרכז הגדה המערבית. באחת הכתובות נכתב "מוות לערבים", ואחרות התייחסו להרחקה של פעילי ימין מהגדה בצווים מנהליים ונכתב בהן "תג מחיר" ו"די לצווים המנהליים". משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה בחשד לביצוע פשע שנאה.

משטרת מחוז ש"י חוקרת חשד לפשע שנאה גם בשני כפרים באזור שכם, לאחר ששלשום דיווחו פלסטינים על פעולות השחתה בבתים ובמכוניות. בעסירה אל-קבליה סיפרו כי אלמונים ריססו על קיר באחד הבתים את הכתובת "לחמו באויב ולא באוהב". מגן דוד רוסס על מכונית באזור.

הכתובות שרוססו בכפר אל-מועייר, הבוקר

בתצלומים שהעבירו פלסטינים לארגון בצלם נראית כתובת נוספת על אחד הבתים: "ד"ש מהאוהל של שמידע". הכוונה היא כנראה לפעיל ימין שזה שם משפחתו. בתצלומים נראה כי הושחתו כלי רכב נוספים שצמיגיהם נוקבו. בסרטון ממצלמות האבטחה נראים שניים המבצעים את פשע השנאה.

תושבי הכפר הסמוך חווארה דיווחו על תקרית דומה לאחר שבין היתר רוססה הכתובת "פינוי יצהר = תג מחיר", בהתייחס לצריף לא חוקי שנהרס ביצהר בשבוע שעבר. בנוסף, יותר מעשר מכוניות הושחתו במקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ