נתניהו: האנטישמיות החדשה מגיעה מהשמאל הקיצוני ומהאסלאם הרדיקלי באירופה

רה"מ אמר ל-CNN כי "הרעיון שליהודים אין זכות למדינה היא האמירה האנטישמית המהותית ביותר היום". בסקר של הרשת עלה כי עשרות אחוזים מהנשאלים סבורים שאנטישמיות היא בעיה גוברת בארצם

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בכנסת, אתמול
נתניהו בכנסת, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) בראיון ל-CNN כי קיימת באירופה "אנטישמיות חדשה, שמגיעה מהשמאל הקיצוני ומכיסי אסלאם קיצוני ביבשת". לדבריו, אלה קבוצות "שמפיצות שקרים והכפשות על ישראל". נתניהו ציין בראיון כי "הרעיון שליהודים אין זכות למדינה משל עצמם היא האמירה האנטישמית המהותית ביותר היום". 

מראיין הרשת שאל את ראש הממשלה כיצד הוא מיישב בין השימוש בדימויים אנטישמיים במדינות כמו פולין והונגריה לבין היחסים הטובים של מדינות אלה עם ישראל. לדבריו, המנהיגים ששמם עלה בשיחה - בהם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן וקנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ - לא מתבטאים באופן אנטישמי. "השאלה האמיתית היא האם אנחנו יכולים לסבול את הרעיון שיש אנשים שאומרים שלישראל אין זכות קיום", הוסיף נתניהו. "זו, לדעתי, האמירה האנטישמית המהותית ביותר כיום".

סקר CNN

נתניהו ציין כי אורבן פתח מרכז חדש נגד אנטישמיות וקורץ ערך לאחרונה כנס נגד אנטישמיות. לדבריו, "הדברים האלה מעודדים". ראש הממשלה הוסיף כי "אנטישמיות היא כמו מחלה כרונית. היא עלולה להיות קטלנית אם לא נלחמים בה, אבל היא גם יכולה להיות ממוגרת. זה מה שאני מצפה ממנהיגים וממשלות לעשות, ורובם אכן עושים זאת". 

לפי סקר שערך CNN בשבע מדינות אירופאיות, עשרות אחוזים מהנשאלים מאמינים שאנטישמיות היא בעיה גוברת בארצם. לדוגמא, 55% מהנשאלים גרמניה ו-48% מהנשאלים בצרפת חשבו כך. 28% מכלל הנשאלים מאמינים שליהודים יש השפעה גדולה מדי על הכלכלה העולמית. 34% מהנשאלים כלל לא שמעו על השואה או יודעים עליה "מעט". 32% מהנשאלים מאמינים כי היהודים משתמשים בשואה כדי לקדם את העמדות שלהם.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ