קצין בכיר בפיקוד הדרום: שוטר מצרי ירה על ג'יפ של מג"ד בגבול מצרים

התקרית התרחשה בשבת, ולפי הקצין לא ידוע בשלב זה אם הירי היה מכוון או טעות בזיהוי. לדבריו, שיתוף הפעולה עם מצרים חשוב ומניב הישגים: "זה אירוע חמור, אבל בהחלט חריג בגזרה"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול ישראל-מצרים, בשנה שעברה
גבול ישראל-מצרים, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

קצין בכיר בפיקוד דרום אמר היום (רביעי) כי שוטר מצרי הוא שירה על כלי רכב של מפקד הגדוד המעורב ברדלס בשבת האחרונה. התקרית התרחשה בגבול מצרים, והצבא החל לתחקרה בשיתוף פעולה עם הצבא המצרי. "אנחנו לא יודעים לקבוע שזה היה מכוון וייתכן שמדובר גם בטעות בזיהוי", אמר הקצין, "זה אירוע חמור אבל בהחלט חריג בגזרה".

הקצין הבכיר הוסיף כי כוחות הצבא המצרי נתונים תחת לחץ רב לאור הלחימה בדאעש בסיני. "הצבא המצרי נמצא בלחימה מול קרטל סמים ממצרים, שמבצע את ההברחות שלו בנקודות בגדר מול ישראל", הוסיף, "המצרים מאבדים בכל שבוע 15-10 חיילים בקרבות בסיני". לדבריו, ישראל פועלת מול כוחות משטרה מיוחדים ממצרים ומגיעה להישגים ומול חלק מהמבריחים עומדים אישומים ביטחוניים.

על פי פרסומים זרים, ישראל משתפת פעולה עם מצרים במסגרת הלחימה בדאעש. בישראל לא מתייחסים לאופי שיתוף הפעולה, אבל מבהירים כי הוא חשוב ליחסי שתי המדינות לביטחון האזור כולו. "היום המוצבים המצרים בנויים כאשר הפתח שלהם לכיוון ישראל, וזה לא סתם", אמר הקצין. אתמול הודיעו בצה"ל על הקמת חטיבה חדשה שתאגד את הגדודים המעורבים ברדלס וקרקל. החטיבה תהיה אחראית לקו הגבול שבין פתחת ניצנה לכרמית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ