מחוקק מטעם חיזבאללה בלבנון: אם ישראל תתקוף בסוריה - תגובתנו תהיה קשה

נואף אל-מוסווי אמר את הדברים לאחר שב"הארץ" פורסם שבישראל ישנה דאגה מההתפתחויות האחרונות בלבנון: חזרתם של חלק מלוחמי חיזבאללה מסוריה והניסיון להקים מפעלי נשק מדויק

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול ישראל-לבנון, בחודש שעבר
גבול ישראל-לבנון, בחודש שעברצילום: רמי שלוש

"אם ישראל חושבת להעביר את הקרב מסוריה ללבנון - על ישראל לדעת שתגובתנו תהיה יותר מזו שהיתה בסוריה", אמר היום (ראשון) חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם חיזבאללה, נואף אל-מוסווי. דברים אלה נאמרו לאחר שאמש פורסם ב"הארץ" שבישראל ישנה דאגה מהתמורות האחרונות בלבנון.

במאמרו של עמוס הראל נכתב שבלבנון מצטברים כמה שינויים המעסיקים את מקבלי ההחלטות בישראל: הניסיון להקים מפעלי נשק מדויק; עניין רוסי גובר במתרחש במדינה, אחרי השלמת תגבור המטרייה האווירית של מערכות הנ"מ הרוסיות בסוריה; חזרתם של חלק מלוחמי חיזבאללה מסוריה ללבנון עם דעיכת מלחמת האזרחים ושינויים בפריסתם בלבנון; והמשך שדרוג המכשול הישראלי בחלקים מן הגבול עם לבנון, שיגיע בקרוב לאזורים השנויים במחלוקת בין הצדדים, בקרבת ראש הנקרה וליד מנרה.

דברים אלו מתרחשים כשבועיים לאחר נאום נתניהו, שבו הזהיר מפני תקופה ביטחונית סוערת. לנאום היה רקע פוליטי – ניסיון, שאמנם הצליח, להשאיר את שרי הבית היהודי בממשלה לאחר פרישת ישראל ביתנו – אבל הם עוררו תהיות גם באשר לכוונות התקפיות אפשריות של ישראל. הואיל ובעזה עמדת נתניהו ברורה יחסית – הוא מבקש להימנע ככל האפשר ממלחמה עם חמאס – הוסטה רוב תשומת הלב לחיזבאללה.

נואף אל-מוסוויצילום: צילום מסך מיוטיוב

עוד פורסם שישראל כבר הודיעה כי בכוונתה להמשיך בבניית החומה והגדר בגבול למרות אזהרות לבנוניות. ספק רב אם חיזבאללה מחפש כעת מלחמה עם ישראל, אבל חידוד היכולות ההתקפיות של הארגון במלחמת האזרחים בסוריה ועם חזרת חלק מיחידותיו ללבנון מטריד את צה"ל.

בספטמבר האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בעצרת האו"ם כי ישראל מוטרדת מהמאמץ של איראן וחיזבאללה להקים פסי ייצור לנשק מדויק בשטח לבנון. בחלק מן הטיסות התכופות מטהראן לביירות מוברחים אמצעים אלה דרך האוויר, במקום לעבור על הקרקע דרך סוריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ