דיווח: צבא סוריה העלה כוננות על רקע טיסות ישראליות לאורך גבול לבנון

לפי אתר "אל-מצדר", חיל האוויר נכנס הבוקר לשטחה הדרומי של לבנון, מבלי להיכנס לסוריה. למרות זאת, הצבא הסורי נכנס לכוננות כיוון שחיל האוויר השתמש במסלול דומה לפני תקיפות קודמות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוסי חיל האוויר מעל שמי ישראל, באפריל
מטוסי חיל האוויר מעל שמי ישראל, באפרילצילום: מוטי מילרוד

חיל האוויר נכנס הבוקר (שני) לשטח האווירי של דרום לבנון – כך לפי אתר חדשות העולם הערבי "אל-מצדר" שציטט מקור בדמשק. לפי הדיווח, מטוסי חיל האוויר פועלים לאחרונה בגבול לבנון-סוריה, לאחר שעקבו אחר המתרחש באזור בשבוע האחרון.

עוד נכתב כי בעוד חיל האוויר לא נכנס לסוריה, הצבא הסורי העלה כוננות והכין את מערכות ההגנה האוויריות שלו לתקיפה פוטנציאלית. הסיבה לכוננות הגבוהה בסוריה, לפי אל-מצדר, היא שמטוסי חיל האוויר משתמשים במסלול הזה בדרך כלל בתקיפות של מטרות באזור דמשק וחומס.

ב"הארץ" פורסם בתחילת השבוע כי בלבנון הצטברו לאחרונה כמה שינויים המעסיקים את מקבלי ההחלטות בישראל, בהם הניסיון להקים מפעלי נשק מדויק, חזרתם של חלק מלוחמי חיזבאללה מסוריה, והעניין הרוסי הגובר במתרחש במדינה. בהתאם, גוברת גם החשדנות בצד הלבנוני באשר לתוכניות הישראליות, שמתורגמת לאיומים נגדיים: חיזבאללה פרסם בשבוע שעבר סרטון מאיים, שבו נראו צילומי אוויר של אתרים בישראל, בהם בסיס הקריה בתל אביב. 

ביום שישי הודיע צה"ל כי איתר שרידים השייכים, ככל הנראה, לטיל סורי נגד מטוסים בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. יום קודם לכן הודיע צה"ל כי טיל שוגר מסוריה לשטח פתוח ברמת הגולן. סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה כי חיל האוויר הסורי "הפיל מטרות אויב" באזור אל-כיסווה שמדרום לדמשק. דובר צה"ל הכחיש את הדיווחים על פגיעה בכלי טיס ישראלי או במטרה ישראלית אווירית, ואמר כי הם שקריים. בהמשך, מסר מקור סורי לסוכנות ידיעות רוסית כי דמשק חוזרת בה מהטענה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ