רויטל חובל
רויטל חובל
ריבלין בירושלים, היום
ריבלין בירושלים, היום
רויטל חובל
רויטל חובל

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום (רביעי) לביקורת נגד השופט בדימוס אליעזר גולדברג, שעומד בראשות הוועדה למינוי בכירים, ועל החלטתו לא לתמוך במינוי של המועמד למפכ"לות משה אדרי. "אי אפשר למנות ועדה בהחלטת ממשלה ולצפות ממנה שתהיה חותמת גומי", אמר ריבלין בטקס השבעת השופטים החדשים במשכנו בירושלים, "לשופט גולדברג ולשאר חברי הוועדה יש את החובה - לא את הזכות - להביע את עמדתם הברורה".

ריבלין הוסיף כי הוא "סמוך ובטוח כי כל החלטה שמקבלת הוועדה (למינוי בכירים, ר"ח), ובראשה השופט גולדברג, שואבת את כוחה משיקולים ענייניים ומקצועיים לחלוטין, כאשר לנגד עיניו של גולדברג, כמו גם יתר חברי הוועדה, עומדת טובת המדינה, וטובתה בלבד". לדבריו, בלהט השיח שהתפתח בנושא נאמרו דברים קשים ומקוממים שאין בהם מן הענייניות המתבקשת בנושאים מעין אלו, אשר הטילו האשמות שווא בשופט גולדברג".

הוועדה למינוי בכירים סבורה שמינוי אדרי יפגע ב"אמון הציבור בממשלה", בין היתר בשל כמה תלונות נגד התנהלותו שהוצגו בפניה. בין התלונות טענות להתנהלות לא ראויה שלו כמפקד מרחב ירקון ולאחריותו לרצח שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים ב-2015. אולם, בסופו של דבר החליטה הוועדה שלא להמליץ על אדרי בשל פגישה בעייתית שלו עם סנגורו של אחד המתלוננים שהעידו בפני הוועדה, איש רשות המיסים לשעבר רפי רותם.

בתוך כך, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות התייחסה בדבריה בטקס למחאה נגד האלימות כלפי נשים, ואמרה כי "על מנת שהמאבק יישא פרי נדרשים כל הגורמים הנוגעים בדבר, לרבות בתי המשפט, למאמץ משולב למיגור התופעה". לדבריה, "מערכת בתי המשפט משקיעה מאמצים רבים בכל הנוגע לטיפול בתיקים הנוגעים לאלימות במשפחה, תוך שימת דגש על התמקצעות השופטים והשופטות העוסקים בתחום זה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ