עופר אדרת
עופר אדרת
שער העיתון Figyelo שמציג את נשיא הפדרציה היהודית בהונגריה עם שטרות כסף סביבו
שער העיתון Figyelo שמציג את נשיא הפדרציה היהודית בהונגריה עם שטרות כסף סביבוצילום: AFP
עופר אדרת
עופר אדרת

ראש ממשלה הונגריה, ויקטור אורבן, מסרב לגנות את המגזין שפירסם דימוי אנטישמי של ראש הקהילה היהודית במדינה. במכתב ששלח לרון לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי, ביטא אורבן "הפתעה" על כך שהאחרון ביקש ממנו "להגביל את חופש הביטוי וחופש העיתונות", בקריאתו לגנות את הפרסום. "חרף הכבוד שלי אליך, אני לא יכול למלא את בקשתך", כתב לו. אורבן הדגיש כי ממשלתו מנהלת מדיניות של "אפס סובלנות" כלפי אנטישמיות ולא מותירה מקום לספק באשר לאחריותה כלפי אזרחיה היהודים וביטחונם.

השבועון הכלכלי ההונגרי Figyelo, שנוקט קו פרו-ממשלתי ובעליו מקורבת לאורבן, פרסם ביום חמישי שעבר את תמונתו של נשיא הפדרציה היהודית בהונגריה, אנדרש הייסלר, כשמסביבו שטרות כסף. בכתבה נטען כי הייסלר מעורב באי-סדרים כספיים. 

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הונגריה אורבן, בחודש יולי
ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הונגריה אורבן, בחודש יוליצילום: מארק ישראל סלם

הייסלר אמר היום ל"הארץ": "השער האנטישמי הזה מפחיד. תמונות כאלה ראיתי לפני כן רק בספרי ההיסטוריה משנות ה-30". הוא הוסיף כי ציפה לגינוי מפיו של אורבן וממשלתו לפרסום. בשבוע שעבר התערב בנושא גם משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שפרסם הודעה שלפיה "היועץ המדיני של ראש הממשלה שוחח עם שגריר הונגריה בישראל וגינה את אופן פרסום תמונתו של נשיא קהילת יהודי הונגריה במגזין הונגרי. היועץ מסר כי ישראל מבקשת שממשלת הונגריה תוקיע כל גוון אנטישמי במחלוקות הפנימיות בהונגריה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ