הארץ

אביו של אחד הקטינים שנעצרו שלשום בחשד למעורבות בטרור יהודי אמר הבוקר (שלישי) כי הוא חושש מהחקירות שעובר בנו. "אנחנו מאוד מפחדים מכל החקירות", אמר בראיון לגלי צה"ל, "אנחנו לא יודעים יותר מדי. יודעים שהם מוחזקים בלי לפגוש אותנו, בלי לפגוש עורך דין, אנחנו לא יודעים מה מצבם, מה נעשה להם". שב"כ מסר בתגובה לגלי צה"ל כי "החשודים מקבלים את מלוא הזכויות שלהן הם זכאים על פי חוק".

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול את מעצר שלושת החשודים הקטינים, שנאסר עליהם לפגוש עורך דין. צו איסור פרסום אוסר לפרסם כל פרט מפרטי החקירה או את פרטי החשודים. הבוקר אמר האב מ' לגלי צה"ל כי ההאשמות נגדם "פשוט הזויות ולא קשורות. כל כך ברור שזה לא קשור אליהם". לדבריו, "אין סיכוי שלא הוא ולא מישהו מהישיבה שלהם מעורבים בזה. הילדים האלה כל כך רחוקים מהדברים האלה. מישהו החליט להאשים אותם ולצערנו, זה מצב מאוד מפחיד שאי אפשר לדמיין אותו במדינה דמוקרטית".

הפגנת פעילי ימין מחוץ לבית משפט השלום בראשון לציון, אתמולצילום: מגד גוזני

עוד הוסיף האב כי הוא ומשפחתו "בעיקר מפוחדים ומזועזעים. קטינים שנמצאים במקום שמיועד לטפל במחבלים הכי מפחידים. מי יודע איזו פגיעה נפשית יכולה לקרות להם? להורים קשה להירדם בלילה בגלל זה".

בראיון נאמר לאב שהפרקליטות אמרה שכל זכויות החשודים נשמרות, והוא התייחס בתשובה לעצורים ברצח משפחת דוואבשה בדומא. "הם אמרו את זה גם בפעם הקודמת ואז מתברר שהם עינו ופגעו בילדים האלה. איך אני יכול להאמין להם?", אמר, "אנחנו יודעים שבפרשת דומא יש ילדים שהודו בדברים שהם לא עשו". לדברי האב, "אנחנו בתחושה שבגלל שאנחנו מתנחלים ויש לנו פאות, אז כנראה שדמנו מותר וזכויות אדם אצלנו, לא נורא אם מפרים אותן".

האב הוסיף בראיון כי בנו נעצר במהלך שיעור. "הרב שלו התקשר אליי שנכנסו לכיתה באמצע שיעור עם צו מעצר ולקחו אותו, ואחרי הרבה זמן המשטרה התקשרה אליי", אמר. הוא ציין כי גם הבוקר עדיין אינו יודע היכן בנו עצור.

החוק קובע כי ישנה חובה להעניק לחשוד אפשרות להתייעץ עם עורך דין לפני חקירתו. עם זאת, ניתן למנוע זאת מחשוד בצו. את הצו ניתן לאתגר בבית המשפט המחוזי, אך שופט אשרר אותו במקרה זה. עם זאת, להודאות או לעדויות של חשודים שלא התייעצו עם עורך דין יש משקל נמוך מאוד והן לרוב לא קבילות בבתי המשפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ