תושב הגליל נאשם בהסתה לטרור בשל דברי תמיכה בחיזבאללה שפרסם בפייסבוק

בפוסט שפרסם עלי סרחאן, הופיעו תמונות של חיילי צה"ל שראשיהם מסומנים בעיגול אדום, לצד הכיתוב "הפכו אותם למוץ אכול". הוא גם התבקש לשלוח ברכה מצולמת לנסראללה מעכו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משתתפת בעצרת תמיכה בחיזבאללה לציון עשור למלחמת לבנון השנייה מחזיקה כיסוי טלפון עם דמותו של נסראללה
נעה שפיגל
נעה שפיגל

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד עלי סרחאן בשל הסתה לטרור, מגע עם סוכן חוץ וגילויי הזדהות עם ארגון טרור. סרחאן, שמעצרו הוארך עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, פרסם בפייסבוק פוסטים שבהם הובעה תמיכה בארגון חיזבאללה. בפוסט אחר שהעלה נראות תמונות של חיילי צה"ל ולצדם הכיתוב "הפכו אותם למוֹץ (הקליפה של מיני דגנים, נ"ש) אכוּל".

סרחאן, שנעצר לפני כשלושה שבועות, פרסם בנובמבר בחשבון הפייסבוק שלו את התמונה, שבה ראשיהם של החיילים הישראלים, המצולמים בסמוך לגדר המערכת, מסומנים בעיגול אדום. לפי הפרקליטות, הפרסום הוא בגדר הסתה לטרור. בבקשה להארכת מעצרו צוין כי סרחאן, שלו אין עבר פלילי קודם, הודה במיוחס לו וכי הוא תומך אידאולוגית בחיזבאללה. כמו כן נכתב כי הוא הצטער על פרסום התכנים.

בכתב האישום נטען עוד כי במאי הצטרף סרחאן, תושב המועצה המקומית נחף בן 64, לקבוצת הווטסאפ "שבכת אלע'אלבון", שמשמעות שמה הוא "רשת המנצחים", ובה היו חברים 51 איש ממדינות שונות, והיא נוהלה על ידי אדם שכינה עצמו "אסד". בקבוצה פורסמו תכנים בשבח חיזבאללה, חלקם של רשת הטלוויזיה הלבנונית אלמנאר, שהוכרזה כהתאחדות בלתי מותרת בישראל ב-2008 וכארגון טרור ב-2016.

חלק מהתכנים בקבוצה העתיק סרחאן לשני חשבונות פייסבוק שבהם החזיק – אחד תחת שמו ואחד תחת שם בדוי. באוגוסט, לאחר שהפסיק סרחאן לקבל תכנים מהקבוצה, יצר קשר עם מנהלה, אסד, והשניים התכתבו. בכתב האישום צוין כי עשה זאת "אף שבשלב זה היה לו יסוד סביר לחשוד בו (באסד, נ"ש) כי הוא משתייך לאלמנאר".

שלט תעמולה של חיזבאללה בשטח לבנון מול מטולה, בקרבת הגבול עם ישראל ב-2017צילום: גיל אליהו

לפי הפרקליטות, יומיים לאחר מכן ביקש אסד מסרחאן לצורך "הסברה מלחמתית" להצטלם בעכו עם הכיתוב "ברכה לאדון חסן נסארללה מעכו. מעבר לקווי האויב. אתכם הניצחון", לצד מועד הצילום וציור של לב. לפי כתב האישום, סרחאן "לא השלים את ביצוע המשימה בשל מצבו הרפואי, אשר לא אפשר את נסיעתו לעכו", אך הוא שלח את הכיתוב "אלף ברכות לאדון ההתנגדות, מאדמות הגליל העומד איתן ואל כל לוחם חופש מכובד" וכן תמונת נוף של נחף.

בפוסט שפרסם סרחאן ביוני הוצגה תמונתו של מנהיג חיזבאללה לצד הכיתוב "מבטיך, מילותיך, וקריאותיך של 'אללה אכבר' מפחידים אותם, יא אבו האדי (האדי הוא בנו של נסראללה, שנהרג ב-1997, נ"ש)". בינואר האחרון כתב סרחאן ברשת החברתית: "על ישראל להתייחס ברצינות לאזהרות של מדינת לבנון. ההתנגדות עומדת מאחורי המדינה ומאחורי צבא לבנון בכל כוחה והיא תדבוק בחובתה באופן מלא ומהרגע הראשון". בכתב האישום נטען עוד כי סרחאן הביע תמיכה בנשיא סוריה בשאר אסד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ