נתניהו ליועץ לביטחון לאומי של ארה"ב: על העולם להכיר בריבונותנו על רמת הגולן

נתניהו הדגיש את חשיבות האזור לביטחון המדינה, והוסיף שישראל לעולם לא תיסוג מהגולן. ג'ון בולטון לא השיב לטענות, ואמר כי הנסיגה האמריקאית מסוריה תתבצע תוך שמירה על ביטחונה של ישראל

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובולטון, היום
נתניהו ובולטון בבית ראש הממשלה, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (ראשון) עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ון בולטון בצל הנסיגה האמריקאית מסוריה. בהצהרה לתקשורת אמר נתניהו שעל העולם להכיר בריבונותה של ישראל ברמת הגולן והדגיש את חשיבות האזור לביטחון המדינה. עוד הוסיף שישראל לעולם לא תיסוג מהגולן. בולטון לא התייחס בדבריו לאמירה זו. מחר צפויים השניים לסייר ברמת הגולן.

בפתח דבריו שיבח נתניהו את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על הטלת הסנקציות על איראן ועל העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. בולטון חזר בהצהרות על התחייבות הממשל האמריקאי לביטחון ישראל גם במהלך ביצוע הנסיגה מסוריה. לדבריו, ארצות הברית תיסוג בצורה שתבטיח ש"המדינה האסלאמית" (דאעש) תובס וכן "תוודא כי ביטחון ישראל וידידים אחרים באזור מובטח, וכן הביטחון של מי שנלחם לצדנו נגד דאעש". בולטון לא הזכיר ספציפית בדבריו על סוריה את האיום האיראני שמפניו מתריע נתניהו.

מוקדם יותר היום אמר בולטון שאין לוח זמנים מדויק להסגת הכוחות, אך התנה את המהלך גם בהבטחת שלומם של הכורדים באזור בהסכם חתום עם טורקיה. בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר נתניהו שישראל ממשיכה לפעול נגד ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, "כולל בימים אלה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ