שקד נפגשה עם משפחות החשודים במעורבות ברצח הפלסטינית עאישה א-ראבי

בשיחה עם שרת המשפטים חזרו המשפחות על הטענות נגד שיטות החקירה המופעלות כלפי הקטינים. בשבוע שעבר התקשרה שקד לאמו של אחד הקטינים ואמרה לה ששוחחה עם פרקליט המדינה בנושא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורי החשודים בטרור יהודי במהלך מסיבת עיתונאים, בקידמת התמונה נער מצלם אותם בסמארטפון

שרת המשפטים איילת שקד נועדה הערב (שני) עם משפחות חמשת העצורים החשודים במעורבות ברצח עאישה א-ראבי. בשיחה שטחו המשפחות בפני שרת המשפטים את טענותיהן נגד שיטות החקירה המופעלות כלפי הקטינים, בראשן מניעת מפגש עם עורך דין. בלשכת שרת המשפטים אישרו את הפרטים.

שניים מהקטינים, שנעצרו במוצאי שבת, ייפגשו מחר עם עורך דין לראשונה. שלושת האחרים נפגשו עם עורכי דינם בשבת, אחרי כשבוע במעצר. עם זאת, חקירת רצח א-ראבי לא הוגדרה כחקירת "צורך" ולשב"כ לא ניתן היתר להפעיל אמצעים חריגים - לא הופעל עליהם לחץ אלים פיזית, ולא היו מעצרים מינהליים. מעצרם של החמישה הוארך אתמול עד יום חמישי.

ישיבת פרי הארץ בנחלים, היוםצילום: מוטי מילרוד

ראשת מרצ ח"כ תמר זנדברג מסרה בתגובה לפגישה כי "אצל הימין החדש יש סטנדרטים אחרים ליהודים ולערבים. שרת המשפטים ממשיכה לדשן את הערוגות הרעילות של המתנחלים. במקום לעשות חשבון נפש היא עושה חשבון בחירות ורצה לזרועותיהם של משפחות של מואשמים בטרור. אם חבר כנסת היה עושה את ההיפך אל מול הורים פלסטינים הוא כבר היה מוצא את עצמו במרתפי השב"כ".

משפחות העצורים מסרו הערב הצהרה לתקשורת. לדברי אביו של אחד החשודים, "השב"כ ניסה למנוע מידע מהשופט כיוון שזה האליבי - שהילדים היו בסעודה". אב נוסף אמר: "אני רוצה לבשר לעם ישראל בשורה חשובה - אין טרור יהודי. אנחנו יודעים שנים רבות וגם בסיפור הזה שאין טרור יהודי. אנחנו מחנכים את ילדינו לשירות צבאי ואהבת המדינה. יש לכם חבר, עמוס עוז, היה בפלוגה איתי. יש לי בן נוסף בצבא".

א-ראבי

אחת האמהות שבנה מנוע מפגש עם עורך דין קראה לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב באופן שבו חוקר השב"כ את בנה. "היום אמרו לנו שהוא חולה וביקשו מאיתנו לתת לו תרופות", אמרה. "אני לא יודעת מה עשו לו ובמה הוא חולה. שלא יספרו לי שאין שם איומים, אני לא מאמינה לזה, אולי לא שורפים עליו סיגריות אבל מענים לו את הנפש. אני מפחדת וקוראת לראש הממשלה שממונה על השב"כ לקום ולעשות מעשים, ולהפסיק את הסאגה שנוכל לראות אותם. אין לנו ספק איך יחזרו משפטית, יש לנו ספק איך יחזרו נפשית".

בשבוע שעבר התקשרה שקד לאמו של אחד הקטינים העצורים ואמרה לה כי שוחחה עם פרקליט המדינה בנושא. "דיברתי עם פרקליט המדינה פעמיים, אני לא יכולה להתערב בחקירה ואני גם לא מכירה את פרטי החקירה", אמרה שקד לאם. "הבהרתי לו את הזעקה והבהרתי לו את הנקודה והוא וידא שפרקליטת המחוז עוקבת אחרי זה באופן אישי וגם מדווחת לו. הם שמו על זה זרקור ומודעים לזה היטב", אמרה שקד.

החמישה, שלומדים בישיבה התיכונית פרי הארץ שברחלים, הכירו זה את זה מהישיבה. בזמן חקירתם נמצא ברשות החשודים סרטון שמתעד שריפה של דגל המדינה, כך מסר השב"כ. השבוע ובשבוע שעבר נערכו הפגנות נגד חקירות השב"כ שעוברים חמשת החשודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ