ריבלין בהלווייתו של משה ארנס: "ציוני ברמ"ח איבריו, אדם בשירות העם – ולעולם לא להפך"

מאות הגיעו להלוויית שר הביטחון לשעבר, מוותיקי הליכוד ומבכיריו. ראש הממשלה ספד לו: "נפרד ממך, אהוב נפשי, בתחושת יתמות כבן שאיבד את אביו, ביגון ובדמע שמשולבת בהם גאווה"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וריבלין בהלווייתו של ארנס, היום
בר פלג
בר פלג

מאות בני אדם הגיעו היום (שלישי) להלווייתו של שר הביטחון לשעבר משה ארנס, מבכירי ומוותיקי הליכוד, בבית העלמין בסביון. בהלוויה נכחו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין. ארנס מת אתמול בשנתו, בגיל 93.

נתניהו אמר כי הוא נפרד מ"מנהיג דגול, מורה דרך וחבר אהוב שנפשי נקשרה בנפשו". "מישה היה אמן התבונה הבהירה", אמר, "שזר אינטרסים וצדק ביד אמן. שרשרת המבחנים בוושינגטון יכולה להיות טיול אביבי ונעים לעומת הקלחת של הפוליטיקה המקומית, אך כשנקרא שב ארצה וידע להתעקש על עמדותיו. רגליו היו נטועות היטב בקרקע המציאות".

נתניהו סופד לארנס, היוםצילום: אילן אסייג

ראש הממשלה הוסיף: "מישה, אהוב נפשי. תחיה בתוכנו כל עוד ההיסטוריה היהודית תמשיך לחיות. אני נפרד ממך בתחושת יתמות כבן שאיבד את אביו, ביגון ובדמע שמשולבת בהם גאווה על דרכנו המשותפת. את לפיד השליחות, שקיבלתי עם רבים שכאן, נמשיך לשאת בחרדת קודש".

ריבלין ציטט בפתח דבריו את המנון תנועת בית"ר. "הדר, עברי גם בעוני בן שר, נוצרת בן מלך בכתר דוד נעטר, באור ובסתר זכור את הכתר, עטרת גאון ותגר", אמר. "אידאולוג שלא התכופף לעולם. ציוני ברמ"ח איבריו. אדם בשירות העם, ולעולם לא להפך. כששאלו אותי מהו הדר בית"רי, מישה, הייתי מצביע עליך. התהלכת בינינו כמלך. כזה ראה וקדש".

הנשיא הוסיף: "רבים תרמו למדינה, אך בודדים השפיעו על הנתיב שלה. אתה היית מהבודדים שעשו זאת. לא מצביא, לא גנרל - אזרח עם רקע הנדסי שמשרד הביטחון היה לו לבית". ריבלין ציין את תרומתו של ארנס לעיצוב תפיסת הביטחון של ישראל. "מכלול עקרונותיו נבע מעקרון-על, שהוא האמונה היסודית שמדינת ישראל צריכה להיות יהודית ודמוקרטית - וחובת ההוכחה עלינו. האמנת שחובת המדינה לשלב את אזרחיה הערבים במקום הראשון ושחובה זו חשובה יותר מהסדר מדיני. ברוח זו פעלת ועשית. אתה נטמן היום באדמה שכה אהבת. לא נולדת כאן, אבל כאן היה ביתך וכאן היו חייך".

אחד מנכדיו של ארנס, ספד לו ואמר: "סבא, מגיל צעיר דאגו אנשים שפגשנו להזכיר שסבא הוא אדם גדול. בתור ילדים, לא היתה ברורה לנו משמעות הדבר. עבורנו היית סבא משה, וזה מספיק לעשות אותך גדול בעינינו. במהלך חייך זכינו לשמוע על כך מאנשים, לצייר תמונה שלמה של האדם המיוחד שהיית גם בעשור התשיעי והעשירי לחייך, אך יותר מכל למדנו שבלב כל עשייה עומד האדם", אמר. "הבטת באנשים בגובה העיניים ונתת להם להרגיש שמלאכתם היא חשובה. גם בשנים האחרונות לא הפסקת לגלות עניין בתחומים שלא הכרת. הנכדים, כולנו, התגברנו וצמחנו לכיוונים שונים. כל כך התגאית בהישגנו. אנחנו מקווים שידעת כמה היינו גאים בך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ